Sobotnia Noc Muzeów stała się ostatnią szansą na poznanie tajemnic reprezentacyjnego gmachu, który przez ponad 33 lata był główną siedzibą Muzeum Śląskiego w Katowicach. Obecnie placówka koncentruje działalność w nowych obiektach na zrewitalizowanym terenie dawnej kopalni Katowice.
Z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego odbyła się Noc Muzeów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów; szef rządu przywitał pierwszą grupę osób zwiedzających; pokazał gościom swój gabinet, opowiedział o codziennej pracy oraz wręczył upominki - flagę Polski.
19 maja Łazienki Królewskie zapraszają do obejrzenia wystaw oraz filmu „Muzeum utracone”, o utraconych dziełach sztuki – powiedział w rozmowie z PAP dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie prof. Zbigniew Wawer.
Podczas tegorocznej, 15. edycji Nocy Muzeów, która odbędzie się w sobotę, mieszkańcy stolicy będą mogli wybierać spośród 240 placówek, które wezmą udział w wydarzeniu. Oprócz najbardziej popularnych muzeów, swoje podwoje otworzą m.in. MKiDN, MSWiA, Urząd Patentowy czy Dom Arcybiskupów Warszawskich.
Zwiedzanie Pałacu Potockich - Czartoryskich, koncert solistów i orkiestry Polskiej Opery Królewskiej, przeboje musicalowe do tekstów Przybory i Młynarskiego, pokaz filmów WFDiF - to część atrakcji, które czekają na odwiedzających MKiDN w trakcie warszawskiej nocy muzeów.
Neony "Sezam", "Społem" i "Sam" pochodzące z dawnego Domu Towarowego Sezam przekazano w piątek do warszawskiego Muzeum Neonów. Uroczyste zaświecenie neonu "Społem" zaplanowano na sobotę podczas stołecznej Nocy Muzeów, kiedy mija 6 lat od otwarcia placówki.
W sobotę w Warszawie podczas Nocy Muzeów będzie można zwiedzić Pałac Prezydencki, Belweder, kancelarię premiera, czy gabinet prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz w Ratuszu. W tym roku dla zwiedzających nie będzie otwarty gmach parlamentu.
Udział w symulowanych rozprawach w kieleckim sądzie, walki gladiatorów, pokaz gry na harfie laserowej, gra miejska Muzeaika w Kielcach – to tylko niektóre ze świętokrzyskich atrakcji Europejskiej Nocy Muzeów.
Organizowane 9 czerwca Święto Szlaku Zabytków Techniki Woj. Śląskiego, czyli Industriada, będzie ponownie promowane w Małopolsce. Aby popularyzować dziedzictwo poprzemysłowe regionu, jego samorząd wojewódzki podjął też ściślejszą współpracę z Narodowym Instytutem Dziedzictwa.
Opowieści o dawnych rozrywkach i zabawach oraz strachy i zmory będą czekać na odwiedzających w sobotę placówki muzealne na Warmii i Mazurach podczas Nocy Muzeów. Będzie można zbudować wielki zamek, zobaczyć drużynę wojów oraz otrzymać certyfikat przyjaciół mazurskich strachów.