Obiekt przy ul. Mińskiej 65 w Warszawie zyskuje nowe życie. Teren po byłej drukarni PAP zamieniamy w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych. Niebawem będą odbywać się koncerty, przedstawienia teatralne i inne działania związane z przemysłem kreatywnym - podkreślił w środę szef MKiDN Piotr Gliński.
Chcemy, żeby to było miejsce łączące różne sektory, z naciskiem na obecność nowych technologii i przedsiębiorczość w kulturze - powiedział na inauguracji działalności Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.
Polska Agencja Prasowa zaprasza warszawiaków 14 maja 2016 od 18:00 do 01:00 na ul. Mińską 65 na drugą edycję wystawy pt. "Zadziwiające technologie". Dojazd miejskim autobusem obwożącym zwiedzających po atrakcjach Nocy Muzeów - przystanek Drukarnia PAP.
Latający dron, drukarki 3D, miejsce przestępstwa zainscenizowane przez policyjnych techników, którzy pokazują, jak się je bada, a na koniec - kawa parzona... iPhone'em - warszawiacy tłumnie odwiedzili Noc Muzeów na Mińskiej 65 w Warszawie. Pokazy można oglądać do godz. 1.
Repliki autobotów z filmu "Transformers", najnowocześniejsze pojazdy służb mundurowych, pokazy kuchni molekularnej z ciekłym azotem - te i wiele innych atrakcji czeka zwiedzających w Noc Muzeów w Warszawie. Na wystawę "Zadziwiające technologie!" zaprasza PAP.
W klimacie PRL utrzymane były atrakcje przygotowane przez Polską Agencję Prasową na Noc Muzeów. We wnętrzach dawnej drukarni PAP można było spróbować waty cukrowej i wody sodowej z saturatora, obejrzeć archiwalne fotografie na wystawie "25 lat polskich przemian".
Historia Mińskiej 65 - dawnej drukarni należącej do PAP - ściśle wiąże się z dziejami polskiej motoryzacji. Przed wojną były tam Centralne Warsztaty Samochodowe, gdzie produkowano CWS T-1. W sobotę na muzealnej nocnej mapie to obowiązkowy przystanek dla zainteresowanych historią, ale także spotkaniem na co dzień anonimowych PAP-owców.
Teren, na którym znajduje się dawna drukarnia Polskiej Agencji Prasowej, był kolebką polskiej motoryzacji. To tutaj, w Centralnych Warsztatach Samochodowych, później w Fabryce Samochodów Osobowych i Półciężarowych, powstawały w dwudziestoleciu międzywojennym samochody CWS, polskie fiaty oraz motocykle Sokół.