Uroczystości na Stacji Radegast, premiera spektaklu „Dwoje”, koncert oraz warsztaty edukacyjne, znalazły się w programie XIV Dni Pamięci, które rozpoczną się w piątek w Łodzi. Cykl wydarzeń związany jest z obchodami Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
Wystawy, projekcje filmów, spektakle, wykłady oraz koncert galowy zaplanowano w ramach IX Dni Pamięci, które odbędą się w Łodzi w dniach 25-28 stycznia. Cykl wydarzeń związany jest z obchodami Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
Mieliśmy do czynienia z wielkimi zbrodniami w historii, ale ta jest wyjątkowa, bo zamysł wymordowania całego narodu został wymyślony przy biurku - powiedział w piątek w Łodzi przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce Artur Hofman podczas inauguracji Dni Pamięci.
Koncert, wykłady, spektakle teatralne, spotkania, wystawy, projekcje filmów - znalazły się w programie VIII Dni Pamięci, które odbędą się w dniach 26-29 stycznia w Łodzi. Wydarzenie związane jest z obchodami Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
Zdaniem przewodniczącego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce Artura Hofmana takie wydarzenia jak Dni Pamięci pokazują nie tylko kwestie związane z Holokaustem, ale również to, że Żydzi są i żyją. Mówił o tym podczas ich piątkowej inauguracji w Łodzi.
Spotkania z ocalonymi z Holokaustu i z ratującymi Żydów podczas II wojny światowej, nabożeństwa, wystawy, wykłady, koncerty i projekcje filmów złożą się na pięć dni obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu.
Wykład "Galeria Holokaustu" przygotowany przez Muzeum Historii Żydów Polskich zainaugurował w niedzielę w Łodzi V Dni Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W programie trzydniowych obchodów znalazły się m.in. spektakle, pokazy filmów, wykłady i wystawy.