W jednym z oddziałów Muzeum Narodowego we Wrocławiu zorganizowana monograficzna Marii Pinińskiej-Bereś. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie od dwudziestu lat. Tworząca od lat 50. do końca lat 90. rzeźbiarka i performerka jest uznawana za jedną z najważniejszych polskich twórczyń.
Prace Ewy Partum, Leona Podsiadły i Jerzego Kosałki zostały kupione do zbiorów sztuki współczesnej Pawilonu Czterech Kopuł - oddziału Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Nowe dzieła będzie można oglądać od 21 października.
Ponad 500 dzieł sztuki, w tym malarstwo, rzeźba, meble, porcelana czy odzież, prezentowanych jest na wystawie „Szaleństwo rokoka!”, którą od piątku będzie można zobaczyć w Pawilonie Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej, oddziale Muzeum Narodowego we Wrocławiu.
Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński zwiedził w piątek Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej, oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu. „To wspaniała przestrzeń wystawiennicza, doskonale wykorzystana” – powiedział szef resortu.
Prace blisko dwudziestu artystów z Polski i zagranicy, których wspólnym tematem jest twarz, prezentowana są na nowej wystawie czasowej w Pawilonie Czterech Kopuł, oddziale Muzeum Narodowego we Wrocławiu.
Prawie 400 obiektów i 50 prac złoży się na wystawę „Abakanowicz. Totalna”, którą od niedzieli będzie można oglądać w Pawilonie Czterech Kopuł we Wrocławiu. To pierwsza całościowa prezentacja znajdującego się w zbiorach MNWr dorobku tej światowej sławy polskiej artystki współczesnej.
Największą do tej pory na świecie retrospektywę białych instalacji polskiej malarki Ewy Kuryluk będzie można od soboty zobaczyć w Muzeum Sztuki Współczesnej w Pawilonie Czterech Kopuł we Wrocławiu.
Prace polskich i zagranicznych twórców sztuki współczesnej z kolekcji Muzeum Narodowego we Wrocławiu, które do tej pory rzadko były prezentowane publiczności, będzie można od soboty zobaczyć na ekspozycji „BYpass. Wystawa pandemiczna” w Pawilonie Czterech Kopuł we Wrocławiu.
Dzieła sztuki współczesnej, które trafiły do zbiorów Pawilonu Czterech Kopuł we Wrocławiu w ciągu ostatnich dwóch lat składają się na nową wystawę „Nabytki 2019/2020”. Od soboty nowo zakupione prace będzie można zobaczyć online, a po otwarciu instytucji kultury, także w muzeum.
Dłużej niż planowano można będzie oglądać wystawę monograficzną Michaela Willmanna, jednego z najwybitniejszych artystów baroku w Europie Środkowej, nazywanego śląskim Rembrandtem. Ekspozycja w zmienionej nieco aranżacji będzie ponownie dostępna w Pawilonie Czterech Kopuł od piątku.