Z okazji 35. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Republiką Korei, Instytut Adama Mickiewicza zaprasza na polski program kulturalny w Korei Południowej. Zespoły i indywidualni twórcy z Polski pojawią się na najważniejszych festiwalach w Korei.
Premiera przedstawienia "Quanta" w reż. Łukasza Twarkowskiego zainauguruje w piątek 85. sezon artystyczny w Litewskim Narodowym Teatrze Dramatycznym w Wilnie - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Instytutu Adama Mickiewicza (IAM) Wioletta Łabuda-Iwaniak.
Instytut Adama Mickiewicza przygotował polski program kulturalny w Korei Południowej, gdzie polscy artyści zaprezentują różnorodne projekty z dziedziny filmu, muzyki czy sztuk wizualnych. Całość potrwa do stycznia 2025 roku. W tym czasie również koreańscy twórcy pokażą swoją kulturę w naszym kraju.
Prace Fangora, Wróblewskiego, Kantora mogą oglądać Rumuni w ramach Sezonu Kulturalnego Polska-Rumunia. Dyrektor IAM Olga Wysocka oceniła dla PAP, że jest to okazja do zaprezentowania dorobku kulturalnego obu krajów oraz do pogłębienia współpracy.
Wystawa „Tatry. Wróblewski, Karłowicz, Wyczółkowski” w Muzeum Narodowym Brukenthal w Sybinie w Rumunii zainaugurowała pierwszy w historii Sezon Kulturalny Polska-Rumunia 2024-2025. W wernisażu uczestniczyły minister kultury Hanna Wróblewska i dyrektorka Instytutu Adama Mickiewicza Olga Wysocka.
Wystawa polskiego malarstwa otworzy pierwszy w historii Sezon Kulturalny Polska-Rumunia 2024-2025. Wernisaż ekspozycji „Tatry. Wróblewski, Karłowicz, Wyczółkowski” w Muzeum Brukenthal w Sybinie odbędzie się w piątek - poinformował PAP rzecznik prasowy Instytutu Adama Mickiewicza Klaudiusz Gomerski.
Wystawa zdjęć Justyny Mielnikiewicz, poświęcona mniejszości polskiej na Bukowinie, oraz koncert Leszka Możdżera zapowiadają Polski Sezon Kulturalny, który wystartuje w Rumunii w tym roku i potrwa 17 miesięcy. Lustrzane przedsięwzięcie będzie realizowane w Polsce.
Trafiliśmy w to, czego poszukiwało jury jak i to, na co czekała publiczność – powiedziała dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza Barbara Schabowska o nagrodzonej na London Design Biennale polskiej wystawie „Poetyka konieczności”. Zapowiedziała, że ekspozycja będzie pokazywana także w innych miejscach.
Polski Pawilon, którego organizatorem jest IAM, został nagrodzony medalem na otwarciu London Design Biennale - podano na stronie MKiDN. Wystawa pt. „Poetyka konieczności”, której tegoroczny temat dot. Ukrainy, została wyróżniona w kategorii „Awarded to the most outstanding overall contribution” - dodano.
Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński ponownie powołał Barbarę Schabowską na stanowisko dyrektora Instytutu Adama Mickiewicza. Jej pięcioletnia kadencja rozpocznie się 9 czerwca 2023 r. – poinformowano w czwartek na stronie MKiDN.