Rozrasta się szlak rzeźb z brązu przedstawiających wyroby, z których słynie Radom. Do legendarnego pistoletu Vis czy butów z „Radoskóru” dołączyła produkowana w tym mieście waga niemowlęca. Obecnie w całym Radomiu znajduje się 21 odlewów. Spora część z nich to już symbole przeszłości.
W wieku 88 lat 27 listopada zmarł wybity śląski rzeźbiarz, medalier, a także honorowy obywatel Katowic Zygmunt Brachmański - poinformował w czwartek (28 listopada) prezydent Katowic Marcin Krupa. Prace artysty stanowią ważny element kultury regionu.
Oslo, organizator biathlonowych mistrzostw świata w 2029 roku, planuje rozegrać sztafetę mieszaną w parku Frogner, w którym stoi ponad 214 rzeźb legendarnego norweskiego artysty Gustava Vigelanda powstałych w latach 1924-1943.
Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku rozpoczyna rozbudowę i modernizację Muzeum Rzeźby Współczesnej. Na realizację tych działań CRP otrzymało dofinasowanie 36 mln złotych. Całkowita wartość projektu to nieco ponad 55 mln.
Jedyną na świecie zachowaną z czasów rzymskich grupę rzeźb z pozłacanego brązu można zobaczyć w muzeum w miasteczku Pergola we włoskim regionie Marche. Imponującej wielkości statuy dwóch żołnierzy na koniach oraz dwóch kobiet, to jedna z najciekawszych i zarazem mało znanych atrakcji we Włoszech.
Cztery rzeźby balansujące autorstwa Jerzego Kędziory, które znajdowały się w parku przy szpitalu psychiatrycznym w Krakowie-Kobierzynie, są w drodze na igrzyska olimpijskie w Paryżu, gdzie przyozdobią przestrzeń sportowcom, kibicom i mediom.
Rzym oddaje hołd kolumbijskiemu rzeźbiarzowi i malarzowi Fernando Botero, dla którego Włochy były drugą ojczyzną. Na placach w historycznym centrum Wiecznego Miasta ustawiono osiem monumentalnych rzeźb zmarłego w zeszłym roku artysty.
Wystawa „Alina Ślesińska. Szkice przestrzeni”, warsztaty i zajęcia ruchowe Otwartej Pracowni Rzeźbiar - m.in. takie atrakcje odbywać się będą latem w stołecznym Muzeum Rzeźby. Zaplanowano także koncerty w ramach cyklów „W Brzask”, „Pianokrąg” i „Klasycznie na trawie”.
Jednym z budynków zdobiących lwowski rynek jest późnorenesansowa kamienica Szolc-Wolfowiczów, na której narożniku na wysokości drugiego piętra w niszy została umieszczona grupa rzeźbiarska „Chrzest Chrystusa przez Jana Chrzciciela”, którą stworzył Herman van Hutte. Jak podaje Związek Rodowy Dzieduszyckich herbu Sas, konserwatorzy przywracają rzeźbom dawną świetność.