Barwny korowód i tony rogali świętomarcińskich czekać będą w poniedziałek na poznaniaków i turystów w ramach imienin ulicy Św. Marcin. Od lat 11 listopada ma w stolicy Wielkopolski wyjątkowy charakter - uroczystościom państwowym towarzyszy wydarzenie kulturalne.
105 wielkopolskich cukierników i piekarzy otrzymało w poniedziałek certyfikaty na wypiek rogali świętomarcińskich. Tradycyjny poznański przysmak jest elementem celebrowanych 11 listopada imienin ulicy św. Marcin – jednej z głównych ulic stolicy Wielkopolski.
Tradycyjny poznański przysmak, rogal świętomarciński, trafił na znaczek pocztowy o nominale 5 zł. Rogale to nieodłączny element świętowanego 11 listopada w Poznaniu dnia św. Marcina; w tym roku są droższe - kilogram może kosztować nawet tyle, co 10 znaczków.
Rogal Świętomarciński, czyli tradycyjny poznański przysmak znajdzie się na znaczku pocztowym. Oficjalna prezentacja znaczka odbędzie się na początku listopada, podczas uroczystości wręczenia certyfikatów dla wielkopolskich cukierni wypiekających rogale.
Tradycja rogali świętomarcińskich, nazywanych najsłodszym symbolem Poznania narodziła się w drugiej połowie XIX wieku. Ten tradycyjny przysmak jest nieodłącznym elementem obchodów dnia patrona głównej ulicy miasta – św. Marcina, które przypadają 11 listopada.