Dwa filmy o współczesnej Rosji można obejrzeć na festiwalu Millenium Docs Against Gravity w Warszawie. Reżyser Witalij Manski opowiada krytycznie o prezydencie Rosji w filmie „Świadkowie Putina”, a Werner Herzog podziwia byłego prezydenta ZSRR w „Herzog/Gorbaczow”. Festiwal potrwa do 19 maja.
„Herzog/Gorbaczow” Wernera Herzoga, „Varda według Agnes” Agnes Vardy i „Proces” Siergieja Łoźnicy zostaną pokazane podczas 16. edycji Millennium Docs Against Gravity. W programie tegorocznej edycji znalazło się ok. 160 filmów dokumentalnych, które powstały w ostatnich 12 miesiącach.
Czwartkowy pokaz filmu Wernera Herzoga "Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci" rozpocznie comiesięczne spotkania z filmem dokumentalnym w Muzeum Kinematografii w Łodzi. Jego projekcja jest prologiem 26. Festiwalu Mediów "Człowiek w Zagrożeniu".
Nowy film legendarnego dokumentalisty Wernera Herzoga "Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci" wchodzi w piątek do kin. Reżyser zastanawia się w nim m.in., kiedy będziemy mogli tweetować myśli i czy mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2050 r. wygrają roboty?
Najnowszy film Wernera Herzoga „Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci” zostanie pokazany w piątek na otwarcie wrocławskiej odsłony 13. edycji festiwalu filmowego Millennium Docs Against Gravity. Podczas imprezy widzowie obejrzą 60 filmów dokumentalnych.
180 lat temu w ogrodach dworskich w Ansbach nieznany napastnik śmiertelnie zranił nożem Kaspara Hausera, jedną z najbardziej zagadkowych postaci w historii, do dziś inspirującą artystów; jak głosi napis na jego grobie, "narodził się w nieznanych okolicznościach, jego śmierć owiana jest tajemnicą”.
"Przekraczanie wszelkich granic" to cecha niemieckiego reżysera Wernera Herzoga - zwracają uwagę twórcy poświęconej mu wystawy. Do 27 listopada będzie ona czynna w warszawskim Iluzjonie. Zobaczyć można np. prywatne zdjęcia Herzoga, pokazywane publicznie po raz pierwszy.
200 lat temu, 30 kwietnia 1812 r., urodził się Kaspar Hauser, jedna z najbardziej zagadkowych postaci w historii. Jak głosi napis na jego grobie, "narodził się w nieznanych okolicznościach, jego śmierć owiana jest tajemnicą". Do dziś inspiruje artystów, także polskich.