Do stycznia 2025 r. w Muzeum Śląskim w Katowicach można oglądać wystawę „Janina, Henryk, Anna. Ludzie i porcelana”. Ma ona opowiadać - prezentując porcelanę i wypowiedzi byłych pracowników katowickich Zakładów Porcelany „Bogucice” - o miejscu łączącym historię przemysłu z pięknem sztuki użytkowej.
Stworzony pięć lat temu spektakl "Rajcula warzy", w którym tytułowa Rajcula po śląsku opowiadała widzom o gotowaniu swoich ulubionych dań, doczekał się nowej, bożonarodzeniowej wersji. Premierę jednoaktówki „Rajcula warzy na Wilijo” zaplanowano na piątek w katowickiej Fabryce Porcelany.
Sto porcelanowych rzeźb przedstawiających głowę marszałka Józefa Piłsudskiego złoży się na instalację „Ściana Wolności”, przygotowaną przez artystę Stanisława Bracha z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w fabryce porcelany w Ćmielowie (Świętokrzyskie).
W tym roku zakończy się w podstawowym zakresie rewitalizacja zabytkowej fabryki porcelany w Katowicach – poinformowała w czwartek zajmująca się tym miejscem Fundacja Giesche. W odnawianych stopniowo od 2012 r. budynkach działa kompleks biurowo-usługowy.
W poniedziałek ruszyła przebudowa dawnej fabryki porcelany w Katowicach. Na początek gruntowny remont przejdą dwa budynki - biurowiec oraz dawna stajnia dla koni - poinformowała Fundacja Giesche, której celem jest utworzenie w tym miejscu m.in. centrum designu.