Kompleksowy remont dawnego Trybunału Koronnego znajdującego się na rynku Starego Miasta w Lublinie planuje miejski ratusz, który ogłosił właśnie przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla tej inwestycji. Ostatni generalny remont w budynku miał miejsce w latach 80. XX wieku.
Hala główna dworca autobusowego przy Alejach Tysiąclecia w Lublinie została wpisana do rejestru zabytków województwa lubelskiego. Ochroną konserwatorską objęta została również znajdująca się w środku mozaika wykonana z brył barwionego szkła.
Plac Litewski - reprezentacyjne miejsce Lublina – został po modernizacji udostępniony mieszkańcom. Jego rewitalizacja kosztowała prawie 49 mln zł. Symboliczne otwarcie Placu, połączone z pokazami multimedialnymi na nowych fontannach - w środę wieczorem.
Dawne plakaty z zabytkami i widokami Lublina zgromadzono na wystawie w Muzeum Historii Miasta Lublina, które ma siedzibę w zabytkowej Bramie Krakowskiej. Najstarszy prezentowany plakat pochodzi z 1908 r. i dotyczy zapowiedzi wystawy higienicznej.
Katolicy, ewangelicy i prawosławni - m.in. Polacy, Ukraińcy, Rosjanie, Austriacy i Niemcy - pochowani są na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie. Nekropolia ta ma wielowyznaniowy i wielonarodowy charakter; należy do najstarszych w Polsce. Cmentarz został założony w końcu XVIII w., wówczas jeszcze poza granicami miasta. Dziś znalazł się w śródmieściu, tuż obok wzniesionej kilka lat temu nowoczesnej galerii handlowej.
Nowa „tańcząca” fontanna, drewniany podest na koncerty, wydłużenie deptaka – to niektóre elementy rozpoczynającej się przebudowy Placu Litewskiego w centrum Lublina. Rewitalizacja placu ma potrwać rok. Będzie kosztować blisko 49 mln zł.
Kilkudziesięciu kwestarzy zbierało w niedzielę przed południem pieniądze na odnowę zabytkowych nagrobków na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie. To jedna z najstarszych nekropolii w Polsce, ma wielowyznaniowy i wielonarodowy charakter.