W Muzeum Diecezjalnym w Płocku (Mazowieckie) otwarto w poniedziałek nową, stałą wystawę poświęconą wizycie w tym mieście 30 lat temu papieża św. Jana Pawła II. Na ekspozycji „Uczył nas wolności. Jan Paweł II w Płocku” zebrano pamiątki i fotografie związane z tytułowym, historycznym wydarzeniem.
„Uczył nas wolności. Jan Paweł II w Płocku” to tytuł wystawy, która 25 października zostanie uroczyście otwarta w tamtejszym Muzeum Diecezjalnym. Na ekspozycji prezentowane będą m.in. fotografie i pamiątki związane z pobytem papieża św. Jana Pawła II w Płocku 7 i 8 czerwca 1991 r.
Muzeum Diecezjalne w Płocku zorganizuje wystawę stałą, która upamiętniać będzie wizytę w tym mieście w czerwcu 1991 r. papieża św. Jana Pawła II. Ekspozycja ma zostać otwarta w drugiej połowie tego roku, w ramach obchodów 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły.
Wystawę poświęconą kultowi św. Stanisława Kostki otwarto w piątek wieczorem w Muzeum Diecezjalnym w Płocku (Mazowieckie). Będzie ona czynna przez cały 2018 r., który Konferencja Episkopatu Polski ustanowiła Rokiem św. Stanisława Kostki na 450. rocznicę jego śmierci.
W Muzeum Diecezjalnym w Płocku otwarto wystawę, na której prezentowanych jest pięć średniowiecznych pergaminów, dotyczących historii miasta i tamtejszego biskupstwa w okresie od XIV do XV wieku. Najciekawszym jest dokument nadania praw miejskich Kockowi.
Zrabowany przez hitlerowców, pochodzący z XII wieku Pontyfikał Płocki, który ostatnio powrócił z Niemiec do Polski, zostanie wystawiony w Muzeum Diecezjalnym w Płocku pod koniec maja. Później zabytkowa księga zostanie poddana badaniom i konserwacji.
Muzeum Diecezjalne w Płocku (Mazowieckie) otrzymało w darze od urodzonego w tym mieście w 1922 r., a mieszkającego obecnie w Australii, malarza Feliksa Tuszyńskiego kolekcję 50 jego obrazów poświęconych Holokaustowi.