Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu (Mazowieckie) planuje do końca 2020 r. odnowienie na cele wystawiennicze trzech zabytkowych budynków, w tym domu Stefana Gołębiowskiego (1900–1991), pierwszego w Polsce tłumacza „Dzieł” Horacego. Placówka chce wydać reprint tej publikacji.
Do 2019 r. w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu (Mazowieckie) czynna będzie wystawa archiwaliów, w tym dokumentów i wydawnictw, poświęcona Stefanowi Gołębiowskiemu (1900-91), społecznikowi, poecie i pierwszemu w Polsce tłumaczowi „Dzieł” Horacego, rzymskiego poety z I wieku p.n.e.
Powstanie reprint „Zbioru praw sądowych” Andrzeja Zamoyskiego (1717-92), prawnika i kanclerza wielkiego koronnego. Dzieło, będące próbą pełnej kodyfikacji prawa I Rzeczypospolitej przed Konstytucją 3 Maja, ukaże się dzięki finansowemu wsparciu prywatnych darczyńców.
Bieżuń (Mazowieckie) rozpoczyna obchody Roku Andrzeja Zamoyskiego (1717-92), prawnika i kanclerza wielkiego koronnego. Uchwałę w tej sprawie przyjęli radni rodzinnego miasta autora „Zbioru praw sądowych”, projektu pełnej kodyfikacji prawa I Rzeczypospolitej.
Muzeum Małego Miasta Bieżunia planuje utworzenie do 2018 r. skansenu zabudowy miejskiej, typowej dla miasteczek Mazowsza początku XX wieku. Ma on powstać w odnowionych i zaadaptowanych na ten cel budynkach. Jedną z ekspozycji będzie aranżacja gabinetu burmistrza.