Płockie Towarzystwo Muzyczne im. Wacława Lachmana obchodzi 120-lecie istnienia. Z okazji jubileuszu w Książnicy Płockiej otwarta zostanie w czwartek wystawa „Płock pro musica”, składająca się z pamiątek, w tym dokumentów i fotografii.
Zwiedzanie najstarszej polskiej szkoły, istniejącej od 1180 r. oraz katedry, gdzie spoczywają dawni władcy Polski, w tym Bolesław III Krzywousty i 14 książąt mazowieckich, to m.in. propozycje, które w Płocku (Mazowieckie) przygotowano na Noc Muzeów.
Ławeczka w formie otwartej książki, poświęcona Władysławowi Broniewskiemu, to nowy detal artystycznej aranżacji ogrodu Książnicy Płockiej i tamtejszej czytelni "pod chmurką". Płock to rodzinne miasto poety, a Książnica Płocka nosi jego imię.
Książnica Płocka ma czytelnię "pod chmurką”. W ramach rewitalizacji ogrodu tej placówki powstała tam nowa aranżacja z alejkami spacerowymi i ławkami oraz kamieniami, na których umieszczono fragmenty wierszy płocczanina, poety Władysława Broniewskiego.
Do października, z wykorzystaniem środków unijnych, potrwa remont Książnicy Płockiej, zabytkowego budynku biblioteki oraz przyległego ogrodu. Elementem nowej aranżacji będą tam kamienie z fragmentami wierszy płocczanina, poety Władysława Broniewskiego (1897-1962).
Książnica Płocka i tamtejsze Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego, najstarsza polska szkoła, organizują przed Dniem Zadusznym akcję wspólnego czytania drugiej części „Dziadów” Adama Mickiewicza.