W ramach Erasmus+, w 2022 r. wsparto około 26 tys. projektów; z działań w zakresie mobilności edukacyjnej skorzystało ponad 1,2 mln osób – wynika z przedstawionego w czwartek przez Komisję Europejską sprawozdania rocznego z programu Erasmus+. W 2024 r. budżet programu wyniesie 4,3 mld euro.
Politechnika Łódzka dostała ponad 1,1 mln euro dofinansowania na realizację czterech międzynarodowych projektów w programie Erasmus+. Dotyczą one opracowania innowacyjnych działań edukacyjnych, m.in. stworzenia miejsc, gdzie studenci będą relaksować się w wirtualnej rzeczywistości.
Dzięki nowej aplikacji programu Erasmus Plus, dostępnej we wszystkich językach Unii Europejskiej, każdy student otrzyma cyfrową europejską legitymację studencką, ważną w całej wspólnocie – poinformowała we wtorek Komisja Europejska.
W tym roku do polskich organizacji i instytucji działających w obszarze edukacji i szkoleń trafi z programu europejskiego Erasmus Plus 160 mln euro – zapowiada szef Ministerstwa Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.
Nie przewidujemy wstrzymania programu Erasmus Plus – informuje PAP rzecznik MEN Anna Ostrowska, odnosząc się do doniesień medialnych związanych z przedłużającymi się negocjacjami unijnego budżetu. Sugerowano, że Erasmus Plus może być zagrożony.
Ponad 10 mln osób uczestniczyło w Erasmus+ i wcześniejszych programach tego typu przez ostatnie 30 lat; dla wielu okazało się to doświadczeniem, które wywarło ogromny wpływ na ich dalsze życie – poinformowała Komisja Europejska w opublikowanym we wtorek sprawozdaniu.
Łącznie ponad 133 tys. osób z Polski skorzystało od 2014 r. z wyjazdu w ramach programu Erasmus+ - poinformował w piątek wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Sebastian Skuza podczas posiedzenia sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej.
Komisja Europejska przedstawiła w środę projekt regulacji ws. programu Erasmus plus w ramach wieloletniego budżetu UE na lata 2021-2027. Zgodnie z zapowiedziami przewiduje on dwukrotne zwiększenie środków na tę inicjatywę do kwoty 30 mld euro.
W 2015 roku na realizację unijnego programu Erasmus+ Polska będzie miała do dyspozycji około 100 mln euro. Z tego 40 mln euro będzie mogła przeznaczyć na działania związane ze szkolnictwem wyższym, głównie na wyjazdy zagraniczne studentów.
Dokumentów programu Erasmus+ nie przetłumaczono na języki urzędowe Unii Europejskiej, w tym na język polski. Wielu organizacjom, zwłaszcza nieformalnym grupom młodzieży, uniemożliwi to uczestnictwo w programie - alarmuje Polska Rada Organizacji Młodzieżowych.