Teatr Polski w Bielsku-Białej przygotował spektakle dla widzów z dysfunkcjami wzroku i słuchu. Joanna Feikisz z tej sceny podała, że w sobotę wieczorem zaprezentuje ona komedię Stanisława Barei „Poszukiwany, poszukiwana” z tłumaczeniem na język migowy.
Teatr Polski w Bielsku-Białej przygotował spektakle dla widzów z dysfunkcjami wzroku i słuchu. Joanna Feikisz z bielskiej sceny podała, że w sobotę wieczorem scena zaprezentuje z audiodeskrypcją „Sztukmistrza z miasta Lublina” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza.
Dzieła m.in. Witkacego, Nikifora, Stryjeńskiej, Karnego oraz obiekty jak np. kościół św. Rocha w Białymstoku i Pałac Kultury i Nauki w Warszawie – zostały opisane za pomocą audiodeskrypcji i udostępnione na portalu iSztuka. W sumie dostępnych jest tam ponad 440 dzieł z audiodeskrypcją.
Bielski Teatr Polski przygotował spektakle dla widzów z dysfunkcjami wzroku i słuchu. W sobotę i w niedzielę scena zaprezentuje komedię płaszcza i szpady „Cyrano de Bergerac” z tłumaczeniem na język migowy i audiodeskrypcją – podaje Joanna Feikisz z bielskiej sceny.
Kolejnych blisko 60 dzieł polskiego dziedzictwa kulturalnego XX wieku zostanie do końca roku opisanych audiodeskrypcją i znajdzie się na portalu iSztuka. Tym razem jest to m.in. malarstwo, rzeźba i architektura z lat 1914–1959.
Do blisko czterystu dzieł sztuki – przykładów malarstwa, rzeźby czy architektury opisanych za pomocą audiodeskrypcji – zwiększy się do końca roku ich kolekcja na portalu „iSztuka”. Od ponad pięciu lat projekt ich udostępniania realizuje białostocka Fundacja Audiodeskrypcja.
Jak wyglądają sgraffita i dlaczego wejście do jednej z kamienic zdobi portal z gołębiami dowiemy się dzięki audiodeskrypcjom dostępnym na stronie Muzeum Warszawy. Przybliżą one Starówkę osobom z niepełnosprawnością wzroku i wszystkim, którzy chcą poznać to miejsce nie ruszając się z domu.
60 kolejnych dzieł zostanie do końca roku opisanych za pomocą audiodeskrypcji i udostępnionych na portalu „iSztuka”, gdzie znaleźć już można ponad trzysta przykładów malarstwa, rzeźby czy architektury – podaje białostocka Fundacja Audiodeskrypcja, która od pięciu lat realizuje ten projekt.
60 kolejnych dzieł zostało w tym roku opisanych za pomocą audiodeskrypcji i udostępnionych na portalu „iSztuka”. Dzięki temu mogą je poznać również osoby niewidome i niedowidzące. W sumie na portalu udostępniono już ponad 300 obiektów dot. malarstwa, rzeźby i architektury.
W Płockiej Galerii Sztuki w piątek wieczorem, odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Piotra Augustyniaka, która, dzięki audiodeskrypcji czytanej przez oprowadzającego oraz zapisom Braille'a, dostosowana będzie do potrzeb osób niewidomych.