Kolację inspirowaną daniami z twórczości Witolda Gombrowicza będzie można zjeść w muzeum pisarza we Wsoli k. Radomia (Mazowieckie). Dochód z licytacji kolacji zostanie przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, której 31. finał odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia.
Do końca stycznia 2018 r. można zgłaszać książki do 3. edycji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Wyróżnienie przyznawane jest za debiut, rozumiany jako pierwsza lub druga książka danego autora, napisana prozą, w języku polskim.
Niebawem powstanie Muzeum Witolda Gombrowicza we Francji; ważne, by polskie i francuskie instytucje współpracowały w zakresie promocji jego twórczości – powiedziała Rita Gombrowicz, wdowa po pisarzu i honorowa patronka Nagrody Literackiej im. Gombrowicza.
We francuskiej miejscowości Vence koło Nicei, w budynku, w którym ostatnie lata życia spędził Witold Gombrowicz powstanie muzeum mu poświęcone - poinformowało we wtorek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Planowany termin otwarcia muzeum to wrzesień 2017 r.
Weronika Murek, autorka opowiadań „Uprawa roślin południowych metodą Miczurina” oraz Maciej Hen, autor powieści „Solfatara” to laureaci I edycji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza przyznawanej za debiut literacki przez prezydenta Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza.
Koncert, spektakl teatralny, recital oraz nawiązujący do „Ferdydurke” pojedynek na miny to główne atrakcje dwudniowego pikniku artystycznego „Apetyt na Gombrowicza”, który odbędzie się w piątek i sobotę w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli koło Radomia.
Obraz namalowany przez Kazimierza Głaza - przyjaciela Witolda Gombrowicza, autora książki o pisarzu – to nowy nabytek Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli k. Radomia. Praca przez pewien czas wisiała w mieszkaniu Gombrowiczów w Vence koło Nicei.