Ponad 300 młodych twórców zaprezentuje się w Świnoujściu podczas 46. Fama Gaz-System Terminal Sztuki, który rozpocznie się w 15 sierpnia. W programie znalazło się przeszło 100 koncertów, spektakli, happeningów, wystaw i spotkań literackich.
Ponad 40 wydarzeń w 10 miastach województwa śląskiego z udziałem ponad 70 artystów z kraju i zagranicy złoży się na XIV festiwal Ars Cameralis, który potrwa od 8 do 28 listopada. Jego motywami przewodnimi będą tym razem wędrówka i migracja.
XXII Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji "Rozdroże" rozpoczną się w piątek w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej. W programie - pokazy spektakli polskich i brytyjskich grup tanecznych, np. widowiska "Far" Wayne'a McGregora i "Lustra" Teatru Plastycznego KUL z Lublina.
Kilkadziesiąt wydarzeń artystycznych - w tym pokazy teatralne i performance oraz instalacje video - znalazło się w programie Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Efemerycznej „Konteksty”, który w sobotę rozpoczyna się w Sokołowsku (Dolnośląskie).
Kilkadziesiąt koncertów zespołów reprezentujących rożne gatunki muzyki, spektakle teatralne oraz spotkania literackie to niektóre z elementów programu tegorocznej edycji Slot Art Festiwalu, który we wtorek rozpoczyna się w Lubiążu (Dolnośląskie).
Seanse filmowe, wystawy, warsztaty, spotkania z twórcami i koncerty – to wydarzenia, które w lipcu złożą się na drugą edycję Międzynarodowego Festiwalu Sztuki "Most/Die Bruecke" w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą na polsko- niemieckim pograniczu.
Spektakle artystów z Nowego Jorku i Warszawy odbędą się podczas 20. edycji Międzynarodowych Spotkań Sztuki Akcji "Rozdroże". Jego kurator Janusz Marek przyznał we wtorek, że ze względu na cięcia finansowe, program festiwalu jest dużo skromniejszy niż zwykle.
Warsztaty reportażu, wystawy fotografii i prezentacje aktorsko-teatralne – łącznie ponad 30 wydarzeń artystycznych złoży się na pierwszy Polsko-Niemiecki Festiwal Sztuki "Most / Die Bruecke", który w przyszłym tygodniu odbędzie się w lubuskich Słubicach i Frankfurcie nad Odrą.
Konrad Smoleński i jego instalacja dźwiękowa oraz prace Pawła Althamera, Mirosława Bałki, Jakuba Juliana Ziółkowskiego i Artura Żmijewskiego - to polskie akcenty na tegorocznej 55. Międzynarodowej Wystawie Sztuki w Wenecji. Wystawa rozpocznie się w sobotę i potrwa do 24 listopada.
Wystawy, performance oraz seminarium poświęcone sztuce stanu wojennego odbędą się w ramach rozpoczynającego się w piątek w Radomiu Festiwalu Sztuki im. Jerzego Buszy Random in Radom. Organizowana po raz piąty impreza będzie odbywać się w Radomiu i Orońsku.