11 wielkoformatowych dywanów, w których wzornictwie dominuje erotyczna i demoniczna tematyka, oraz kilkadziesiąt autoportretowych fotografii tworzą wystawę „Obłęd. Przypadek Mariana Henela – lubieżnika z Branic”, którą od soboty będzie można oglądać w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu.
Nie jest prawdą, że rewolucja seksualna nie dotarła do Polski w okresie PRL. Wychowanie seksualne było tematem chętnie dyskutowanym na łamach prasy o szerokim zasięgu – wynika z badań przeprowadzonych przez historyczkę z Wydziału Socjologii UW Annę Dobrowolską.
Wczesne prace Natalii LL skonfrontowano z jej nowymi dziełami na wystawie "Secretum et tremor" w warszawskim CSW. "Ciało, erotyka, zawsze obecne w jej twórczości, w nowych pracach pokazane są w kontekście starości" - powiedziała kurator wystawy Ewa Toniak.
Dekrety komisarzy ludowych, fragmenty poradników dla klasy robotniczej oraz plakaty znalazły się na wystawie "Seks w ZSRR", którą od środy można oglądać w warszawskim Muzeum Erotyki. Wystawa towarzyszy festiwalowi filmowemu Sputnik nad Polską. Na wystawie znalazły się unikalne, nigdzie wcześniej niepublikowane plakaty, dekrety, postanowienia, uchwały, którymi władza radziecka próbowała uregulować życie seksualne klasy robotniczej.
Wystawa obrazuje seks w Rosji, zarówno przed rewolucją październikową, jak i w czasach bardziej nam współczesnych. Jest uzupełnieniem Przeglądu Erotycznego Kina Rosyjskiego podczas festiwalu "Sputnik" w Warszawie.