W Lasku Bródnowskim 12 września TR Warszawa przedstawi partycypacyjny projekt artystyczny z udziałem mieszkańców stolicy pt. „Wesele na Bródnie”. Twórcami przedsięwzięcia są artysta wizualny Paweł Althamer i reżyserka Agnieszka Olsten.
Zachwyciły mnie prace Pawła Althamera, które widziałam podczas Biennale w Wenecji, oraz jego znakomita wystawa w Nowym Jorku – tak uzasadniła organizację przekrojowej wystawy polskiego artysty w stolicy Finlandii jej kuratorka Pirkko Siitari. Wystawa startuje 28 marca.
Prace m.in. Pawła Althamera, Joanny Rajkowskiej i Krzysztofa Wodiczki poświęcone motywowi granicy można od czwartku oglądać w Trafostacji Sztuki w Szczecinie. Pokazujemy sztukę, która jest sejsmografem procesów społecznych współczesnego świata – zapowiedział kurator.
Kilkunastu twórców sztuki współczesnej, będzie tworzyło w Kielcach w dawnym żydowskim domu modlitwy premierowe prace, w ramach projektu „Nomada”. Gospodarzem artystycznym wydarzenia będzie rzeźbiarz i performer Paweł Althamer.
Happening artystyczny z udziałem performera, Pawła Althamera w przebraniu Koziołka Matołka odbył się w piątek na terenie byłej stoczni gdańskiej. Celem akcji była obrona dawnych terenów przemysłowych, na których ma powstać nowa dzielnica.
„Neighbours” to tytuł obszernej ekspozycji Pawła Althamera w New Museum na Manhattanie, która łączy sztukę performatywną z wizualną. To bardzo ważna wystawa - powiedział jej główny kurator Massimiliano Gioni. Na wernisażu pojawiły się tłumy ludzi.
Prace najważniejszych współczesnych polskich artystów oglądać będzie można od 14 lutego w warszawskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Ekspozycję pod hasłem "Co widać. Polska sztuka dzisiaj" tworzą prace m.in. Zbigniewa Libery, Pawła Althamera i Mirosława Bałki.
85 wydarzeń artystycznych w ponad 40 różnych miejscach we wszystkich pięciu dzielnicach Nowego Jorku złoży się na listopadowe biennale pod nazwą Performa 13. Polska i Norwegia to jedyne kraje, które zaprezentują tam swoje „pawilony bez ścian”.