Dzięki nowej grze miejskiej będzie można przemierzyć Poznań śladami Jeżycjady wraz z bohaterami powieści Małgorzaty Musierowicz. Rodzina Borejków zagościła także na nowym muralu przy ul. Słowackiego.
Mural z bohaterami Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz powstał na kamienicy przy ul. Słowackiego w Poznaniu. Zdaniem autorki cyklu powieści, pomysł stworzenia jeżycjadowego muralu w sercu starych Jeżyc jest „uroczy i pełen wdzięku”.
Do końca tego roku ukażą się w formie e-booków wszystkie książki „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz, która przez wiele lat miała wątpliwości, czy zgodzić się na cyfryzację swojego dorobku. W promocję dzieł pisarki, które niemal zawsze rozgrywają się w Poznaniu i okolicach, zaangażowało się miasto.
Małgorzata Musierowicz została laureatką nagrody Skrzydła Dedala za „całokształt twórczości, w której z odwagą, humorem i przenikliwością uchwycone zostało piękno i dobro codziennego życia w sposób wolny od banału i kiczu”, a także za „pochwałę etosu inteligenta” - podała we wtorek Biblioteka Narodowa.
W 22 tomach „Jeżycjady” Małgorzata Musierowicz nie tylko opisała losy rodu Borejków, ale też stworzyła panoramę dziejów Polski przełomu XX i XXI wieku. Właśnie wydana książka „Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę” to encyklopedia serii, pokazująca, jak wiele autorka czerpała z własnych doświadczeń.
Uczniowie klas III gimnazjów, którzy pisali w środę egzamin gimnazjalny z wiedzy humanistycznej, musieli napisać charakterystykę wybranego bohatera literackiego, który kierował się najważniejszą dla siebie wartością, dokonując życiowego wyboru.
Książki budują wyobraźnię dzieci, nie zrobi tego żaden film – mówiła PAP w piątek autorka książek dla dzieci i młodzieży Małgorzata Musierowicz. Pisarka spotkała się z młodymi czytelnikami podczas XVI Poznańskich Spotkań Targowych Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców.
"McDusia" - taki tytuł nosi najnowsza, 19 część "Jeżycjady" - cyklu powieści dla młodych dziewcząt pióra Małgorzaty Musierowicz. W ciągu 37 lat ukazywania się kolejnych tomów cyklu autorka opisała nie tylko losy rodu Borejków, ale też stworzyła panoramę dziejów Polski przełomu XX i XXI wieku.