Krakowianie w drugi dzień świąt wielkanocnych odwiedzają stoiska na jarmarku Emaus. W tym roku odpust odbywa się wyjątkowo przy Błoniach, ponieważ w rejonie klasztoru norbertanek na Salwatorze, gdzie tradycyjnie jest organizowany, trwa remont drogi.
Nie jest źle, ale mogłoby być zdecydowanie lepiej – mówią PAP wystawcy, którzy sprzedają swoje produkty – rękodzieło, wyroby tradycyjne i pamiątki na Rynku Głównym w Krakowie w ramach jarmarku wielkanocnego. Powrócił on po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.
Do niedzieli potrwa w Poznaniu Jarmark Wielkanocny na pl. Wolności. W przeszło 40 stoiskach można kupić m.in. wyroby rękodzielnicze, regionalne smakołyki, a także tradycyjne wielkanocne ozdoby. Wielkanocne atrakcje czekają także na rynku Łazarskim.
Trwają przygotowania do organizacji wiosennego jarmarku świątecznego na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Regionalne przysmaki, tradycyjne wyroby, wielkanocne ozdoby i specjały, biżuterię czy upominki będzie można kupować od czwartku.
Jarmark odpustowy Emaus na krakowskim Salwatorze, którego tradycje sięgają XII w. od tego roku będzie organizowany przez miasto w nowej formule – skupi się na pielęgnowaniu i rekonstrukcji wielkanocnych obrzędów oraz podtrzymywaniu tradycji rzemiosła artystycznego.
Mimo trwającej pandemii, Łódź nie zrezygnowała z organizacji wiosennego jarmarku świątecznego na ulicy Piotrkowskiej, który rozpocznie się w najbliższy czwartek. W reżimie sanitarnym na 50 stoiskach będzie można kupić wielkanocne ozdoby i specjały, biżuterię oraz upominki.