Baśniowe motywy, apokaliptyczne scenariusze, przedziwne krajobrazy pełne mokradeł, ostępów leśnych wypełniają obrazy, Aleksandry Waliszewskiej, które są właśnie prezentowane na wystawie w warszawskim Muzeum nad Wisłą.
Od piątku w Muzeum nad Wisłą można oglądać wystawę „Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku”. Na ekspozycji, której głównym bohaterem jest „Guernica” Pabla Picassa, znalazły się prace m.in. Wilhelma Sasnala, Aliny Szapocznikow i Wojciecha Fangora.
Kwestie wymiany idei, eksploatacji surowców i upolitycznienia religii w regionie Azji i Pacyfiku porusza wystawa współorganizowana przez Para Site, Dhaka Art Summit oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Ekspozycję można oglądać od piątku w Muzeum nad Wisłą.
Ryciny pochodzące ze zbioru Gabinetu Rycin BUW, opatrzone rysunkami współczesnych artystów, znajdą się na wystawie przygotowanej przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego, którą będzie można oglądać od piątku w Muzeum nad Wisłą.
Prace ponad 30 artystów i grup artystycznych z obu stron Atlantyku prezentowane są na wystawie "Inny Trans-Atlantyk. Sztuka kinetyczna i op-art w Europie Wschodniej i Ameryce Łacińskiej w latach 50. – 70." w Muzeum nad Wisłą. Wernisaż odbędzie się 17 listopada.
Projekty architektoniczne stanowiące pole do teoretycznych eksperymentów będzie można zobaczyć na wystawie "Oskar i Zofia Hansenowie. Forma Otwarta". Ekspozycja dostępna będzie od piątku w warszawskim Muzeum nad Wisłą.
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie przedłuża do dnia 14 października br. termin nadsyłania prac konkursowych na projekt artystyczny fasady tymczasowej siedziby Muzeum nad Wisłą. Ogłoszenie wyników - 31 października.