Nie będzie rewitalizacji budynku dawnej Fabryki Broni „Łucznik” w Radomiu. Obiekt miał być przekształcony w nowoczesny biurowiec, jednak – jak się okazało w trakcie kolejnych etapów projektowania – inwestycja byłaby ryzykowna pod względem technicznym i finansowym.
Z okazji stulecia odzyskania niepodległości Fabryka Broni Łucznik, na podstawie oryginalnej przedwojennej dokumentacji, wyprodukowała okolicznościową serię 50 egzemplarzy pistoletu Vis wz. 35 – poinformowała we wtorek Polska Grupa Zbrojeniowa, w której skład wchodzi radomski Łucznik.
Centrum biurowo-usługowe ma powstać w budynku dawnej Fabryki Broni w Radomiu. Rewitalizacja zabytkowego obiektu to I etap ogólnopolskiego programu Fabryka realizowanego przez ARP, w ramach którego w ośmiu miastach powstaną budynki dla sektora nowoczesnych usług biznesowych.
Centrum biurowo-usługowe chce w ciągu 2 lat stworzyć na bazie obiektów b. Fabryki Broni "Łucznik" w Radomiu Agencja Rozwoju Przemysłu. W poniedziałek radni zgodzili się na włączenie działek, na których znajdują się obiekty pofabryczne do tarnobrzeskiej SSE - Podstrefa Radom.
W drugiej połowie przyszłego roku Fabryka Broni "Łucznik" w Radomiu ma rozpocząć produkcję legendarnego Visa. To odpowiedź zakładu na duże zainteresowanie pistoletem rynku cywilnego i kolekcjonerów broni.
Za 7,5 mln zł chce sprzedać historyczne obiekty Fabryki Broni „Łucznik” w Radomiu Radomskie Centrum Innowacji i Technologii. To już trzeci przetarg na sprzedaż nieruchomości. Oferty będą przyjmowane do 10 lipca.