O tablice honorujące twórczość pisarską Małgorzaty Szejnert i Magdaleny Grzebałkowskiej wydłużyła się Aleja Pisarzy przy miejskiej bibliotece w Oświęcimiu – podaje placówka. Umieszczone zostały na nich cytaty zaczerpnięte z twórczości pisarek.
Polskie pisarki Małgorzata Szejnert i Magdalena Grzebałkowska dołączą do artystów pióra uhonorowanych tablicą w Alei Pisarzy przy Galerii Książki w Oświęcimiu (Małopolskie). Odsłonią je 15 października – informuje PAP Monika Sobota z Galerii Książki.
Małgorzata Szejnert i Magdalena Grzebałkowska dołączą do artystów pióra uhonorowanych tablicą w Alei Pisarzy przy Galerii Książki w Oświęcimiu. Odsłonią ją 15 października – informuje PAP wiceszefowa oświęcimskiej książnicy Mariola Talewicz.
Reportażystka i pisarka Małgorzata Szejnert została laureatką Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima. Wyniki ogłoszono podczas niedzielnej gali finałowej XIII edycji promującego czytelnictwo festiwalu Puls Literatury w Łodzi.
Dziennikarka i pisarka Małgorzata Szejnert odebrała w sobotę główną nagrodę 12. Plebiscytu MediaTory - statuetkę AuTORytet 2018. Studenci dziennikarstwa z całej Polski docenili ją za rzetelność i profesjonalizm. Ode mnie już nic nie zależy, ale od was - wszystko - mówiła młodym Szejnert.
Niemiecki orientalista i powieściopisarz Navid Kermani oraz polska reportażystka Małgorzata Szejnert otrzymali w niedzielę Nagrodę Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego. W tym roku literackie wyróżnienie wręczono w Getyndze.
Niemiecki orientalista i powieściopisarz Navid Kermani oraz polska reportażystka Małgorzata Szejnert otrzymają tegoroczną Nagrodę Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego - ogłosiła we wtorek kapituła wyróżnienia. Wręczenie nagrody odbędzie się 3 czerwca.
„Czasem wydaje mi się, że w historii tortur polskich w tych latach nie rzeka Kołyma, nie Morze Białe, nie Komi, Starobielsk, katorga sybirska i nie obozy koncentracyjne w Dachau, Oranienburgu czy Oświęcimiu, ale Rothesay wymieniane będzie jako miejsce najbardziej ponurej zagłady kilkuset polskich inteligentów”.