Kim jest bohater, którego imię nosi twoja ulica – Centrum Kulturalne w Przemyślu (Podkarpackie) zaprasza młodzież szkolną od 16. roku życia z kilku powiatów do konkursu dotyczącego ważnych dla historii ich miasta postaci. Do wygrania m.in. tablety i smartwatche.
Przeżycie pokoleniowe, jakim dla dzieci i młodzieży jest pandemia koronawirusa, może zrodzić literackie perełki opisujące naszą codzienność w dobie restrykcji i nakazów – wskazują organizatorzy przeglądu dziecięcej i młodzieżowej twórczości literackiej „Lipa 2020”, zachęcając do udziału w konkursie.
„All you need is vote” – to hasło konkursu Polskiej Agencji Prasowej dla młodzieży, na najciekawsze prace mobilizujące do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na laureatów czekają nagrody pieniężne.
Dom Spotkań z Historią zachęca uczniów warszawskich szkół średnich do wzięcia udziału w konkursie "Ślady niepodległości" na reportaż literacki lub fotoreportaż, które opowiedzą o współcześnie istniejących śladach wydarzeń sprzed stu lat.
Dom Spotkań z Historią zachęca uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Warszawy i Mazowsza do udziału w konkursie „Polacy z wyboru w walce o Niepodległą”. Tematem prac konkursowych powinien być projekt historyczny dotyczący dziejów społeczności pochodzenia niemieckiego i jej zaangażowania w walce o odzyskanie przez Polskę niepodległości.
Wystartował konkurs RÓWIEŚNICY NIEPODLEGŁEJ. Jego ideą jest zachęcenie młodzieży do włączenia się w odczytywanie podpisów, do badania historii osób i instytucji zapisanych na kartach Deklaracji Podziwu i Przyjaźni dla Stanów Zjednoczonych i dzielenia się efektami swoich prac.
Biuro Edukacji Narodowej IPN ogłasza konkurs katyński pt. „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…” dla młodzieży w wieku 14-19 lat. Prace konkursowe, w których uczestnicy za pomocą pracy plastycznej upamiętnią pojedynczą ofiarę Zbrodni Katyńskiej, można zgłaszać do 30 kwietnia.
W IPN odbyła się prezentacja spotu promującego konkurs skierowany do młodzieży "Niezwyciężeni 1918–2018. Pokolenia Niepodległej". Chcemy zwrócić się do młodego pokolenia, żeby szukało historii - powiedział w środę prezes IPN dr Jarosław Szarek.