W zabytkowej willi Hofdi w Reykjaviku, gdzie w 1986 r. doszło do spotkania przywódców USA i ZSRR, Ronalda Reagana i Michaiła Gorbaczowa, powstaje hollywoodzki film o tym wydarzeniu. Bezprecedensowy szczyt zapoczątkował wówczas koniec zimnej wojny.
Fundacja i Instytut Prezydenta Ronalda Reagana (RRPFI) prezentują od soboty w kalifornijskim mieście Simi Valley nową wystawę: „Papież i Prezydent: Niosąc Nadzieję Światu”. Obejmuje ona różne fragmenty życia św. Jana Pawła II i jego relacje z przywódcą USA.
Polacy zostali zdradzeni przez swój rząd, który boi się tak cenionej przez ten naród wolności; prześladując Solidarność, polski rząd wypowiedział wojnę własnemu narodowi – mówił prezydent USA Ronald Reagan w świątecznym przemówieniu wygłoszonym do Amerykanów 23 grudnia 1981 r. Dużą część tego wystąpienia amerykański przywódca poświęcił sytuacji w Polsce po ogłoszeniu 13 grudnia 1981 r. stanu wojennego.
Środowy rozmowy prezydenta USA Joe Bidena z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Genewie przywołują wspomnienia szczytu z 1985 r., gdy w tym szwajcarskim mieście po raz pierwszy osobiście spotkali się prezydent USA Ronald Reagan i przywódca ZSRS Michaił Gorbaczow - pisze agencja AFP.
George Shultz, szef dyplomacji USA za prezydentury Ronalda Reagana, zmarł w sobotę w wieku 100 lat – informuje w niedzielę think tank Hoover Institution, gdzie pracował były dyplomata.
Michael Douglas i Christoph Waltz wcielą się w role – odpowiednio – Ronalda Reagana i Michaiła Gorbaczowa w serialu o historycznym spotkaniu tej dwójki przywódców USA i ZSRR w Reykjaviku w 1986 r. Dało ono początek rozmowom rozbrojeniowym, które w efekcie doprowadziły do zakończenia zimnej wojny.
Dzięki Ronaldowi Reaganowi sprawa niepodległości Polski wróciła na agendę międzynarodową w latach 80. - mówi w 14. rocznicę śmierci prezydenta USA historyk prof. Marek J. Chodakiewicz.
Richard Pipes, jeden z najbardziej znanych w świecie sowietologów, b. doradca prezydenta Ronalda Reagana ds. Związku Radzieckiego i Europy Wschodniej zmarł 17 maja w wieku 94 lat - podał wydział historii Uniwersytetu Harvarda.
Igrzyska sportów nieolimpijskich to jedna z największych imprez na świecie, którą zapoczątkowano w Kalifornii w 1981 r. Otwarcia dokonał wówczas prezydent USA Ronald Reagan. W czwartek rozpoczęcie 10. edycji The World Games ogłosi we Wrocławiu przewodniczący MKOl Thomas Bach.