Senatorowie poparli w piątek bez poprawek nowelizację ustawy, która umożliwia ekshumację i godny pochówek ofiar terroru komunistycznego z lat 1944-1956. Pozwoli to m.in. zakończyć ich poszukiwania na tzw. Łączce na stołecznych Wojskowych Powązkach.
Wznowienie ekshumacji ofiar komunistycznego terroru na Łączce na warszawskich Powązkach umożliwi projekt nowelizacji ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych oraz niektórych innych ustaw, który w środę został przyjęty przez sejmową komisję administracji i cyfryzacji.
M.in. ekshumację ofiar terroru komunistycznego z lat 1944-1956, co pozwoli zakończyć ich poszukiwania na stołecznej Łączce, zakłada prezydencki projekt nowelizacji ustawy, który poparł we wtorek rząd. Rada Ministrów ma jednak uwagi do konkretnych przepisów.
Przejmowanie przez państwo różnych dziedzin gospodarki w powojennej Polsce ukazuje wystawa pt. „+Rewolucja społeczna+ czy +dzika przebudowa+? Przekształcenia własnościowe w Polsce w latach 1944-1956 i ich społeczne skutki”, którą otwarto w czwartek w Lublinie.
W dniach 19-21 listopada (środa-piątek) w Hotelu Unia-Mercure w Lublinie (Aleje Racławickie 12) odbywać się będzie dwujęzyczna konferencja naukowa pt. „Rewolucja społeczna” czy „dzika przebudowa”? Społeczne skutki przekształceń własnościowych w Polsce (1944-1956).
Prezydent Bronisław Komorowski nadał odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla niepodległości Polski - młodocianym więźniom politycznym z lat 1944-1956. W imieniu prezydenta ordery i odznaczenia wręczył szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski.