Krytyczne wydanie „Mein Kampf” Adolfa Hitlera nie powinno być atakowane - powiedział w sobotę prezes IPN Jarosław Szarek. 20 stycznia nakładem wydawnictwa Bellona ukazała się książka "Mein Kampf. Moja walka. Edycja krytyczna" Adolfa Hitlera, pod redakcją i w tłumaczeniu Eugeniusza Cezarego Króla.
Wyrażamy oburzenie publikacją w Polsce „Mein Kampf” Adolfa Hitlera. Nie dostrzegamy racji dla wydawania psychopatologicznego manifestu, który popchnął do zbrodni na ludzkości miliony Niemców oraz ich sojuszniczych kolaborantów - podkreślono w oświadczeniu Towarzystwa Jana Karskiego.
Skoncentrowaliśmy się na trzech kręgach tematycznych, które można znaleźć w książce Hitlera. Zaczynamy od sfery prywatnej, rodzinnej - powiedział w środę PAP dramaturg przedstawienia prof. Grzegorz Niziołek. Premiera „Mein Kampf” w reż. Jakuba Skrzywanka w Teatrze Powszechnym - w sobotę.
Egzemplarz "Mein Kampf" Adolfa Hitlera, flagę ze swastyką i publikacje związane z działalnością skrajnej prawicy znaleźli karabinierzy w domu 28-letniego sprawcy sobotniej strzelaniny w mieście Macerata we Włoszech, Luki Trainiego - podały media za śledczymi.
Szef Instytutu Historii Współczesnej (IfZ) w Monachium Andreas Wirsching odpiera na łamach "Spiegla" zarzuty o antysemityzm w związku z krytycznym wydaniem "Mein Kampf" Adolfa Hitlera. Książka stała się bestsellerem, w ciągu roku sprzedano 85 tys. egzemplarzy.
Krytyczne wydanie "Mein Kampf" Adolfa Hitlera stało się w Niemczech bestsellerem. Agencja dpa informuje we wtorek, że od czasu opublikowania tej książki przed rokiem sprzedano już 85 tysięcy egzemplarzy. W tym miesiącu planowany jest dodruk kolejnych.
Skrajnie prawicowe wydawnictwo "Der Schelm" (Urwis) z Lipska zapowiedziało wydanie bez komentarza książki "Mein Kampf" Adolfa Hitlera w wersji z 1943 roku - podał w piątek "Die Welt". Prokuratura zastanawia się, czy podjąć kroki prawne przeciwko wydawcy.
Krytyczne wydanie "Mein Kampf" zajmuje w tym tygodniu pierwsze miejsce na liście bestsellerów "Spiegla". Wydawca książki, monachijski historyk Andreas Wirsching przyznał, że nie spodziewał się tak dużego zainteresowania książką Adolfa Hitlera.
Publikowanie skrajnie kontrowersyjnych książek takich jak „Mein Kampf” Adolfa Hitlera czy „Krótki kurs historii WKP(b)” Józefa Stalina może przynieść społeczne zło, ale historycy powinni je znać - uznali uczestnicy debaty „Promować czy zakazywać” w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Ze względu na ogromne zainteresowanie propagandową książką Hitlera "Mein Kampf" jej wydawca - Instytut Historii Współczesnej (IfZ) w Monachium - musi dodrukować kolejne egzemplarze krytycznego wydania publikacji. Pierwszy nakład rozszedł się błyskawicznie.