Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Marta Cienkowska wzięła dziś udział w wernisażu wystawy "Sztuka vs. Wojna" w warszawskiej Galerii "Okno na Kulturę" - poinformowano w piątek wieczorem na Fb Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
23 lutego o godz. 19 w warszawskiej „Galerii Okno na Kulturę” (ul. Krakowskie Przedmieście 17) odbędzie się wernisaż ekspozycji plakatów polskich i ukraińskich artystów oraz artystek, m.in. Andrzeja Rysuje, Bartłomieja Kiełbowicza, Matyldy Damięckiej, Nikity Titowa, Ołeksandra Hrechowa.
Ekspozycja odsłania kulisy prac konserwatorskich przy rzeźbie Chrystusa Frasobliwego, która po raz pierwszy od 400 lat została zdemontowana z kopuły kaplicy Boimów we Lwowie i można ją oglądać z bliska. „Chcieliśmy też pokazać jak trudnym i skomplikowanym wyzwaniem jest cały proces konserwacji” - podkreślają organizatorzy.
W galerii Okno na Kulturę przy ul. Krakowskie Przedmieście 17 w Warszawie 23 października otwarta zostanie wystawa „To, czego nie widać” – poinformowała PAP w imieniu organizatorów rzecznik prasowy Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA Lukrecja Jaszewska.
Historia Ulmów to ponadczasowe świadectwo wierności wartościom, które leżą u podstaw naszej cywilizacji i tożsamości - powiedział w czwartek podczas otwarcia wystawy „Ulmowie. Nie ma większej miłości" w stołecznej galerii „Okno na Kulturę” minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
Pochylamy się nad dramatem Dzieci Zamojszczyzny i właśnie na ich cierpienie chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę – powiedział na otwarciu wystawy „Wypędzą nas i zabiją. Losy Dzieci Zamojszczyzny w 80. rocznicę Akcji Zamość” minister kultury Piotr Gliński.