Potomkowie inżyniera Gustave'a Eiffla sprzeciwiają się utrzymaniu pierścieni olimpijskich na słynnej wieży, którą zaprojektował, co najmniej do 2028 roku, co było pomysłem mer Paryża. Zaproponowali, aby miasto „symbolicznie przekazało je” Los Angeles do końca 2024 roku.
Francuski dziennik "Le Monde" podaje, że muzea w Paryżu i regionie odnotowały podczas igrzysk olimpijskich niższą frekwencję. Mniej gości jest nawet w salach Luwru, jak również w tych placówkach, które znajdują się tuż obok miejsc rozgrywek.
Julia Szeremeta awansowała do półfinału bokserskiej kat. 57 kg i zapewniła sobie co najmniej brązowy medal igrzysk w Paryżu. W niedzielnym ćwierćfinale pokonała jednogłośnie na punkty Portorykankę Ashleyann Lozadę Mottę.
Watykan wyraził ubolewanie z powodu "pewnych scen" z ceremonii inauguracji letnich igrzysk olimpijskich w Paryżu. W wydanym w sobotę oświadczeniu zaznaczono, że doszło do obrazy wielu chrześcijan i wyznawców innych religii.
100 lat bez jednego dnia. Tyle czasu upłynęło między zakończeniem drugich i rozpoczęciem trzecich letnich Igrzysk w Paryżu. W 2024 r. na pierwszy medal olimpijski czekaliśmy do drugiego dnia zmagań. W 1924 r. Polacy oczekiwali na medale znacznie dłużej – do ostatniego dnia imprezy. Wówczas stanęli na podium dwukrotnie. Srebro zdobyła drużyna kolarzy, a brąz jeździec Adam Królikiewicz.
Konferencja Episkopatu Francji (CEF) skrytykowała w sobotę wraz z organizacją Holy Games (Święte Igrzyska) piątkowe otwarcie Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu za „ośmieszanie chrześcijaństwa". Do tych wydarzeń odniósł się również metropolita San Francisco.
Dokładnie sto lat temu, 27 lipca 1924 roku, polscy sportowcy zdobyli pierwsze medale olimpijskie. W ostatnim dniu igrzysk w... Paryżu srebro wywalczyli kolarze, a brąz jeździec Adam Królikiewicz. Jednak mało kto wie, że tego dnia zagrano biało-czerwonym Mazurka Dąbrowskiego.
Defilada wojskowa w Paryżu z okazji święta narodowego, obchodzonego 14 lipca w rocznicę zburzenia Bastylii, rozpoczęła się w niedzielę przypomnieniem 80. rocznicy lądowania aliantów w Normandii. Finałem było powitanie sztafety z ogniem olimpijskim, która przebiegnie przez Paryż.
Cztery rzeźby balansujące autorstwa Jerzego Kędziory, które znajdowały się w parku przy szpitalu psychiatrycznym w Krakowie-Kobierzynie, są w drodze na igrzyska olimpijskie w Paryżu, gdzie przyozdobią przestrzeń sportowcom, kibicom i mediom.