Anglojęzyczną wersję portalu poświęconego Powstaniu Wielkopolskiemu zaprezentował w poniedziałek poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Serwis został uruchomiony w grudniu 2018 roku z okazji stulecia wybuchu insurekcji.
IPN uruchomił nowy portal Przystanekhistoria.pl - największy z swoich dotychczasowych serwisów internetowych. Hasło przewodnie portalu, na którym udostępniono setki publikacji cyfrowych, a także filmów, nagrań i zdjęć, to "Wirtualna podróż, prawdziwa historia".
Dzisiaj prezentujemy nasze najmłodsze dziecko; serwis wygląda naprawdę dobrze, zarówno od strony estetycznej, jak i użytkowej - powiedział w czwartek prezes Polskiego Radia S.A. Jacek Sobala podczas prezentacji nowego portalu „Polska Niepodległa”.
Z okazji 76. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego Instytut Pamięci Narodowej uruchomił nowy portal internetowy: www.ppp.ipn.gov.pl, na którym można znaleźć informacje i materiały dotyczące historii Podziemnego Państwa.
Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego wraz z grupą wolontariuszy pracuje nad portalem internetowym poświęconym Żuławom. Twórcy apelują do mieszkańców regionu o udostępnienie zdjęć, dokumentów i innych rodzinnych skarbów dotyczących tego terenu.
Multimedialny portal poświęcony historii Lublina przygotowuje Ośrodek Brama Grodzka-Teatr NN. Serwis ma zostać uruchomiony w październiku, będzie służyć głównie edukacji młodzieży i powstaje w związku z jubileuszem 700-lecia miasta przypadającym w 2017 r.
W której polskiej komedii runął Pałac Kultury i Nauki, pod jakim tytułem wyświetlono w ZSRS „Seksmisję” – te i wiele innych pytań czeka na uczestników quizu portalu historycznego dzieje.pl „Polskie miesiące w polskim filmie”, który wystartował w czwartek.