Uczniowie z Ukrainy w wieku obowiązku szkolnego i obowiązku nauki są przyjmowani do szkół publicznych i obejmowani opieką, a także nauczaniem na warunkach dotyczących obywateli polskich – czytamy w informacji ministra edukacji i nauki dla dyrektorów szkół i organów prowadzących.
Niemal pięciuset rodzinom z Białorusi, które od sierpnia 2020 r. uciekły z kraju w obawie przed represjami politycznymi, pomogła w różny sposób w osiedleniu się w Polsce działająca w Białymstoku Fundacja „Okno na Wschód” – poinformowano w środę na konferencji prasowej tej fundacji.
220 studentów z różnych zakątków świata, m.in. z Argentyny, Brazylii, Chin, Indii i Singapuru, będzie poznawało tajniki języka polskiego i naszej kultury podczas zajęć letniej szkoły, którą w Cieszynie organizuje w sierpniu Uniwersytet Śląski – podała uczelnia.
Instytut Myśli Schumana organizuje w tym roku po raz drugi akcję Wielkanoc bez granic, w ramach której polskie rodziny zapraszają cudzoziemców mieszkających w Polsce na świąteczne śniadanie. Odbędzie się ono w poniedziałek wielkanocny w dwóch warszawskich hotelach.
Ok. 200 studentów z 30 krajów, m.in. z krajów Europy, Azji i Ameryki, przez miesiąc będzie poznawało zawiłości polskiej mowy i naszą kulturę. Na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie w środę ruszyła po raz 28. letnia szkoła języka, literatury i kultury polskiej.
200 studentów z 30 krajów, m.in. z Europy, Chin, Argentyny, Brazylii, Indonezji i Paragwaju, będzie poznawało tajniki języka polskiego i naszej kultury podczas zajęć letniej szkoły, którą w Cieszynie organizuje w sierpniu Uniwersytet Śląski – podała uczelnia.
Prace nad nowelą w sprawie zajęć szkolnych dla dzieci cudzoziemców nie będą kontynuowane - poinformowało w czwartek PAP Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Resort proponował, aby dzieci cudzoziemców obowiązek szkolny mogły realizować w ośrodkach, w których mieszkają.
Dolnośląski Kurator Oświaty uchylił w całości statut szkoły w Jelczu-Laskowicach, który pozwolił na skreślenie z listy uczniów 16 nastolatków pochodzących z Ukrainy i Białorusi. Dyrekcja szkoły skreśliła uczniów, bo, jak tłumaczono, nie mieli oni opiekuna prawnego.