List intencyjny w sprawie starań o organizację w Krakowie w 2017 r. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO podpisali we wtorek minister kultury Małgorzata Omilanowska, szef MSZ Grzegorz Schetyna oraz prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.
W Drohiczynie odbyła się w czwartek uroczysta sesja sejmiku na 500-lecie województwa podlaskiego. Radni i goście wysłuchali wykładów na temat historii i samorządu regionu. Sesji towarzyszyła wystawa regionalnych zabytków w miniaturze.
Akcje propagandowe Niemiec dążące do dyskredytacji ZSRR na arenie światowej i zerwanie stosunków między Sowietami a rządem RP na uchodźstwie to - zdaniem uczestników czwartkowej sesji w IPN - główne konsekwencje ujawnienia w 1943 r. zbrodni na polskich oficerach.
Z nadanych 11 i 13 kwietnia 1943 r. niemieckich komunikatów radiowych świat dowiedział się o zbrodni, popełnionej przez władze sowieckie na polskich oficerach w Katyniu. Na sesji przypomnimy okoliczności ujawnienia sowieckiej zbrodni i opowiemy o reperkusjach tego faktu – zarówno tych z 1943 r., jak i późniejszych.
Narodowy Instytut Dziedzictwa – Oddział Terenowy w Poznaniu Komisja Etnograficzna Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk Instytut Pamięci Narodowej – Oddział w Poznaniu oraz Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy zapraszają na sesję Tajemnice codzienności – wokół wielkopolskiego stołu” 13 września 2012 roku w sali posiedzeń Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk (ul. Mielżyńskiego 27/29, Poznań) w ramach XX edycji Europejskich Dni Dziedzictwa „Tajemnice codzienności”.
W związku z 30. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce Staszowski Ośrodek Kultury i Instytut Pamięci Narodowej – Delegatura w Kielcach zapraszają na sesję popularnonaukową „Stan wojenny na ziemi staszowskiej”, która odbędzie się 5 grudnia 2011 r. o godz. 11.00 w Staszowskim Ośrodku Kultury, ul. Parkowa 6.
Dyrekcja Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy, Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego oraz Prezes i Zarząd Towarzystwa Bibliofilów Polskich zapraszają na XXI Sesję varsavianistyczną "90 lat Towarzystwa Bibliofilów w Warszawie".
O Warszawie, jaką zapamiętał i opisał Miłosz, a także o tym, jak poeta przetworzył w wierszach obraz miasta, będą dyskutować uczestnicy sesji "Warszawa Miłosza", która rozpocznie się w czwartek. Sesja jest jednym z wydarzeń obchodzonego właśnie Roku Miłosza.