Prezentacja ekspozycji „Jan Karski. Człowiek wolności”, filmów o emisariuszu oraz warsztaty edukacyjne dla nauczycieli i młodzieży – znalazły się w programie Dni Karskiego, które rozpoczęły się w środę w Poznaniu. Inicjatywa jest częścią obchodów 100-lecia urodzin Karskiego, który jest patronem roku 2014.
Przejazd zabytkowym tramwajem ulicami stolicy, możliwość rozegrania w jego wnętrzu partii szachów, ulubionego hobby Jana Karskiego, a także obejrzenia multimedialnego pokazu o życiu i działalności legendarnego kuriera - to jedne z atrakcji, przygotowanych przez Muzeum Historii Polski z okazji 100. rocznicy urodzin emisariusza.
W związku z obchodami 100. rocznicy urodzin Jana Karskiego w maju br. Muzeum Historii Polski zorganizowało Dni Karskiego. W ich ramach w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie oraz w Centrum Edukacyjnym IPN "Przystanek Historia" wyświetlane były filmy poświęcone emisariuszowi. Dodatkowo, od 6 do 14 maja w BUW można było zwiedzić wystawę "Jan Karski. Człowiek Wolności".
Przejazd zabytkowym tramwajem ulicami stolicy oraz możliwość rozegrania w jego wnętrzu partii szachów - ulubionego hobby Jana Karskiego - to jedne z atrakcji, przygotowanych przez Muzeum Historii Polski z okazji 100. rocznicy urodzin emisariusza.
Muzeum Historii Polski oraz Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają 10 kwietnia 2014, g. 9.00 na pokaz filmu "Emisariusze" (reż. A. Wolski, 56 min.) i „Posłaniec z piekła” (12 min., animacja N. Adams) w ramach DNI KARSKIEGO w Warszawie.
Przesłanie misji na Zachód Jana Karskiego jest wciąż aktualne, a postać polskiego emisariusza uosabia walkę o godność człowieka i jego prawo do życia - zgodzili się w piątek w Muzeum Historii Polski w Warszawie organizatorzy "Dni Karskiego", które rozpoczną się w niedzielę w Toruniu. Celem przedsięwzięcia jest przypomnienie postaci polskiego kuriera, który narażał życie, aby poinformować świat o Holokauście.