Spacer śladami siedmiu kobiet grupy Oneg Szabat, które współtworzyły Podziemne Archiwum Getta Warszawskiego, odbędzie się w niedzielę w Warszawie. "Kobietom łatwej było odnaleźć się w getcie. Bez nich nie istniałoby np. tajne nauczanie" - powiedział PAP Szymon Pietrzykowski z Działu Edukacji ŻIH.
Spacery historyczne po cmentarzu farnym, gdzie spoczywają osoby zasłużone dla Białegostoku organizują w weekend Muzeum Wojska w Białymstoku i PTTK. To okazja do poznania historii tego miejsca i osób związanych z miastem.
2 kwietnia br. rozpocznie się tegoroczna edycja akcji „Chodźmy na spacer”, czyli wędrówek z przewodnikiem po Gorzowie Wlkp. Temat przewodnim pierwszego spaceru będzie centrum miasta, a hasłem wędrówki: „ABC po Gorzowie, czyli katedra i rynek”.
„Zbrodnia nierozliczona. Spacer śladami Rzezi Woli ’44” organizowany przez Instytut Pileckiego (IP) odbędzie się 7 sierpnia – poinformowano na Fb IP. Jego uczestnicy będą mogli też obejrzeć wystawę „Wola 1944: Wymazywanie. Zdjęcia ze śledztwa w sprawie Heinza Reinefartha”.
W czwartek przypada 68. rocznica oddania do użytku pierwszych kamienic na odbudowanym warszawskim Starym Mieście. Centrum Interpretacji Zabytku, oddział Muzeum Warszawy, zaprasza z tej okazji na darmowe wydarzenia organizowane w ramach Święta Starego Miasta.
Muzeum Getta Warszawskiego zaprasza na nowy cykl letnich spacerów varsavianistycznych o tematyce związanej z historią getta warszawskiego. Spacery zostały wznowione po pandemicznej przerwie. Pierwszy z nich odbędzie się 18 lipca pod hasłem „Małe getto oczami nastolatki. Spacer śladem wspomnień Mary Berg”.
Historię międzywojennego wojewody białostockiego Mariana Zyndrama-Kościałkowskiego, który interesował się sprawami miasta, dzięki niemu m.in. powstał Park Planty, będzie można poznać podczas sobotniego spaceru organizowanego przez Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku.
Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna (PLOT) zaprasza na wakacyjne spacery z przewodnikami. Ich uczestnicy, w ramach akcji „Odkryj z nami Płock”, będą zwiedzali najciekawsze miejsca w tym mieście. Pierwsze z cyklu spotkań z historią i zabytkami Płocka odbędzie się 4 lipca.
Pod hasłem „Zabytki Niepodległej” w sobotę w Warszawie rozpocznie się cykl spacerów śladami architektury XX-lecia międzywojennego, organizowanych przez Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków. Trasa przechadzki obejmie m.in. Muzeum Narodowe, Sejm oraz Liceum im. Stefana Batorego.