Kultura i sztuka po 1989 roku

27.05.2015 aktualizacja 24.08.2016

Plebiscyt na Wydarzenie Historyczne Roku 2014 rozstrzygnięty

Wystawa "Krakowscy Wyklęci", otwarcie Muzeum Powstań Śląskich i "Projekt: Pilecki" to zwycięzcy plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku za rok 2014. Gala wręczenia nagród odbyła się we wtorek w Pałacu na Wyspie w warszawskich Łazienkach Królewskich.

"Historia może być inspirująca, ale tylko wtedy, gdy nie będzie zbiorem archiwalnych faktów" - mówił Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski, podczas uroczystości w Pałacu na Wyspie. "Tylko wtedy przestanie być szpargałem, jeśli jej obrazowaniem, tłumaczeniem zajmą się ludzie z wielką pasją. Kim oni są? Bardzo często to przedstawiciele polskich instytucji kultury, fundacji, organizacji, którzy zajmują się popularyzowaniem, promowaniem i uczeniu historii polski nowych generacji" - podkreślił. (PAP)

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL