Solidarność

17.09.2012 aktualizacja 19.07.2016

Wystawa o działalności podziemnej w latach 80. - w Nowej Hucie

Jedna z plansz wystawy „Nowa Huta undergrand”. Źródło: MHP Jedna z plansz wystawy „Nowa Huta undergrand”. Źródło: MHP

W sobotę 22 września w al. Róż w Nowej Hucie odbędzie się otwarcie wystawy plenerowej z okazji 30. rocznicy powstania Tajnej Komisji Robotniczej Hutników NSZZ „Solidarność”.

Ekspozycja „Nowa Huta undergrand” jest częścią obchodów rocznicowych TKRH, a została przygotowana przez Muzeum PRL-u w Krakowie (oddział Muzeum Historii Polski).

TKRH prowadziła w podziemiu w latach 80. bogatą działalność społeczną, oświatową i wydawniczą. Na zdjęciach m.in. zobaczymy ludzi, którzy tworzyli tę organizację.

(MHP)

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL