9,5 tys. osób odwiedziło wystawę „#dziedzictwo” w pierwszym miesiącu jej trwania - poinformowało w poniedziałek Muzeum Narodowe w Krakowie (MNK), Ekspozycja w gmachu głównym tej placówki jest jedną z największych w Polsce, czynna będzie do 7 stycznia.
Blisko 300 obrazów z kieleckiego Muzeum Narodowego na półtora roku opuści stolicę regionu świętokrzyskiego. W związku z remontem Pałacu Biskupów Krakowskich eksponaty kieleckiej placówki prezentowane będą na wystawach czasowych w Szczecinie i Chełmie.
Od piątku do połowy września w Londynie trwa indywidualna wystawa polskiej malarki, wybitnej ilustratorki, scenografki Franciszki Themerson (1907-1988), zatytułowana "UBU". Prace zafascynowanej królem Ubu malarki prezentuje Galeria Richarda Saltouna.
Wystawę "Dobranocka. Historia animacji" oglądać można od piątku w Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku. Wystawa przypomni m.in. znane produkcje Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej oraz łódzkiej wytwórni filmowej Se-ma-for.
Ponad 300 rysunków wybitnych polskich artystów m.in. Matejki, Malczewskiego, Wierusz-Kowalskiego czy Witkacego od czwartku wieczorem można oglądać w Narodowym Muzeum Sztuki Republiki Białorusi w Mińsku. Ekspozycja będzie prezentowana do 20 września.
"140 uderzeń na minutę"- wystawę pod takim tytułem, prezentującą związki pomiędzy polską kulturą rave a sztuką współczesną w Polsce, będzie można oglądać od soboty w warszawskim Muzeum nad Wisłą, pawilonie Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
Blisko 80 zdjęć przedstawiających Johna Fitzgeralda Kennedy’ego w dzieciństwie, młodości i w czasach sprawowania urzędu prezydenta USA można od środy oglądać w Mini Galerii Krakowskiego Forum Kultury przy ul. Mikołajskiej.
W ramach cyklu wystawienniczego "Rewolucjoniści Sztuki" Oddział Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Gdańsku pokaże w czwartek 15 prac Maxa Liebermanna, jednego z najważniejszych twórców niemieckiego impresjonizmu na przełomie XIX i XX wieku.
Kilkadziesiąt grafik z okresu od XVII do początku XX wieku, przedstawiających ulice, place Lwowa, szeroką panoramę miasta i kameralne ujęcia zabytków można od wtorku oglądać w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie na wystawie „Lwów w grafice”.