Olimpijski medal Marii Kwaśniewskiej-Maleszewskiej, mistrzowskie puchary ŁKS i Widzewa, czy dysk Jadwigi Wajs można oglądać od czwartku w Muzeum Miasta Łodzi. Na ekspozycji "Ocalić od zapomnienia" prezentowane są najcenniejsze sportowe eksponaty łódzkiej placówki.
Niepowtarzalny pamiętnik żydowskiej dziewczynki, Rywki Lipszyc, pisany w łódzkim getcie, a odnaleziony w wyzwolonym niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz-Birkenau, jest tematem wystawy otwartej w środę w krakowskim Muzeum Galicja.
Wystawę zdjęć słynnego węgierskiego fotografa, współzałożyciela agencji fotograficznej Magnum, pt. „Robert Capa – korespondent” można oglądać od środy w Centrum Fotografii Współczesnej jego imienia w Budapeszcie.
Ekspozycję, prezentującą zrzuty ekranowe cyfrowej wersji Puszczy Białowieskiej wykonane przez współczesnych fotografów, otwarto we wtorek Warszawie. Wystawa "Do ostatniego drzewa" ma na celu zwiększenie świadomości istnienia tego rezerwatu przyrody wśród młodych ludzi.
We wtorek w Parlamencie Europejskim otwarto wystawę o rodzinie Ulmów, która za ukrywanie Żydów podczas II wojny światowej została zamordowana przez Niemców . "Byli jak gwiazdy świecące w najczarniejszej godzinie historii ludzkości" – mówiła wiceambasador Izraela przy UE Shuli Davidovich.
Fotografie Madrytu, Malagi i Grenady z początku XX wieku można obejrzeć na nowej wystawie "Viva Espana!" w Fotoplastikonie Warszawskim. To szklane stereopary przedstawiające Hiszpanię w obiektywie mistrzów fotografii stereoskopowej. Wystawa czynna do 15 lipca.
Wystawę o życiu i twórczości pierwszej polskiej projektantki, której kolekcje pokazano za "żelazną kurtyną"- Helenie Bohle-Szackiej, otwarto w sobotę w Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku. Można obejrzeć na niej m.in. fotografie, archiwum mody i rzeczy prywatne.
500 różnych widoków Lublina – obrazów, grafik, rysunków – wykonanych przez m.in. Aleksandra Gierymskiego, Leona Wyczółkowskiego, Ferdynanda Ruszczyca, zgromadzono na wystawie „Portret Miasta”, która zostanie w czwartek otwarta w Muzeum Lubelskim.
Fotografie Michała Sity ukazujące współczesny i historyczny obraz dawnej elektrowni miejskiej składają się na wystawę „Elektrownia Garbary. Dokument potencjalny”. Ekspozycja będzie otwarta dla zwiedzających od piątku do 17 września w Bramie Poznania.