Medal z XVII w., srebrne oraz posrebrzane sztućce i patery - to część eksponatów, które można oglądać już w Forcie Gerharda w Świnoujściu. Skrzynię z ponad 100 cennymi przedmiotami ukryli najprawdopodobniej w 1945 r. Niemcy. Odnaleźli ją niedawno pracownicy budowlani.
Prace Zdzisława Beksińskiego z kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich, po kilku latach starań marszandów o znalezienie stałego miejsca zbiorom, trafią w depozyt do galerii Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie.
55 rysunków Tadeusza Kantora można od piątku oglądać w Galerii-Pracowni artysty przy ul. Siennej w Krakowie. Wystawa „Małe kolekcje” jest dopełnieniem stałej ekspozycji w Cricotece, na której pokazywane są m.in. obiekty, rzeźby, rekwizyty i elementy scenografii teatralnej.
Ponad 100 obrazów ukazujących widoki Tarnowa na przestrzeni ostatnich kilkuset lat można od piątku oglądać na wystawie zorganizowanej w Ratuszu przez Muzeum Okręgowe w Tarnowie. Miasto ukazali na swoich płótnach m.in. Wyspiański, Dwurnik i Sasnal.
W toruńskim Muzeum Podróżników w piątek otwarta zostanie wystawa pt. „Śladami Tony’ego Halika. Opowieść o współczesnych Indianach Ameryki Środkowej i Południowej”. To zbiór zdjęć ukazujących współczesne oblicze Indian, odmienne od tego, które widział Halik 50 lat temu.
Na wystawę poświęconą filmowi "Ida" oraz na Oscarową Noc, czyli kibicowanie polskim kandydatom do tej nagrody w towarzystwie m.in. jednego z nominowanych - operatora Ryszarda Lenczewskiego, zaprasza w lutym łódzkie Muzeum Kinematografii.
Zdzisław Beksiński - autor kilku tysięcy obrazów, reliefów, rzeźb, rysunków, grafik i fotografii - w 1957 r. malował także na szkle. Stworzył ponad 30 tego typu prac, 25 z nich można obejrzeć w galerii Beksińskiego w Sanoku.
Ok. 100 obrazów, głównie sprzed 2-3 lat, ale też niepokazywanych wcześniej, autorstwa związanego z Wrocławiem Łukasza Huculaka, będzie można zobaczyć na wystawie w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Wernisaż ekspozycji „Detale/Przestrzenie” - w czwartek.