Okupacja niemiecka

09.09.2017 aktualizacja 10.09.2017

Muzeum na Majdanku: II edycja szkolenia dla nauczycieli - zgłoszenia do 24 września

29.08.2017 - 24.09.2017 Teren niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Fot. PAP/W. Pacewicz Teren niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Fot. PAP/W. Pacewicz

7 października w Państwowym Muzeum na Majdanku w Lublinie odbędzie się 2. edycja szkolenia metodycznego dotyczącego pozaszkolnej edukacji historycznej w poobozowych miejscach pamięci. Muzeum czeka na złoszenia do 24 września.

Szkolenie ma na celu zainspirowanie i zachęcenie nauczycieli do korzystania z pozaszkolnego nauczania historii najnowszej, realizowanego poprzez wizyty w poobozowych miejscach pamięci.

Oferta skierowana jest głównie do nauczycieli historii, wiedzy o społeczeństwie oraz j. polskiego. Niezależnie od powyższego, ze względu na zawarty w treści szkolenia szeroki wachlarz możliwości doskonalenia umiejętności edukacyjnych, mogą wziąć w nim udział również nauczyciele innych przedmiotów, zwłaszcza wychowawcy klas.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny i traktowany jako kurs dydaktyczno-metodyczny podnoszący kwalifikacje zawodowe, dlatego uczestnicy otrzymają imienne zaświadczenia o jego ukończeniu. Otrzymają także publikacje poświęcone pozaszkolnej edukacji historycznej w miejscach pamięci.

Chęć uczestnictwa należy zgłosić do 24 września na e-mail: m.rusek@majdanek.eu

Więcej informacji na stronie Państwowego Muzeum na Majdanku.

Źródło: Państwowe Muzeum na Majdanku

Wzór karty zgłoszeniowej:

KARTA ZGŁOSZENIA

Świadectwa, które wołają o pamięć

Szkolenie metodyczne dla nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych ponadgimnazjalnych dotyczące pozaszkolnej edukacji historycznej w poobozowych miejscach pamięci.

Państwowe Muzeum na Majdanku, Centrum Obsługi Zwiedzających

7 października 2017 roku, godz. 9:30 - 16:00.

Imię i nazwisko ……………………………………………………………………………………

Szkoła ………………………………………………………………………………………………….

Przedmiot ……………………………………………………………………………………………

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów szkolenia.

Zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016r., poz.922 z późn. zm.)

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL