Polska po 1989 roku

03.08.2017

Po raz 9. rozpoczyna się akcja "Tornister Pełen Uśmiechów"

Ogólnopolski finał akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” w Przemyślu. 08.2014. Fot. PAP/D. Delmanowicz Ogólnopolski finał akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” w Przemyślu. 08.2014. Fot. PAP/D. Delmanowicz

Caritas w Polsce po raz dziewiąty rozpoczyna akcję "Tornister Pełen Uśmiechów", dzięki której dzieci z mniej zamożnych rodzin otrzymają wyprawki szkolne. W tym roku będzie to około 50 tys. uczniów.

Inicjatywę pobłogosławił papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej, na której otrzymał od polskich dzieci Order Uśmiechu.

"+Tornister Pełen Uśmiechów+ to jedna ze sztandarowych akcji Caritas w Polsce. Cieszymy się, że z roku na rok coraz więcej ludzi angażuje się, by podarować dzieciom nie tylko piękne rzeczy, ale przede wszystkim uśmiech. Zależy nam, by stopniowo budować w naszych podopiecznych pewność, że dzięki pracy i wytrwałości mogą spełnić swoje marzenia o przyszłości" – powiedział ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Wyprawki szkolne w ramach akcji ma przygotować para prezydencka, rzecznik praw dziecka Marek Michalak i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Ogólnopolski finał akcji odbędzie się 27 sierpnia 2017 r. w Zamościu.

Akcję można wesprzeć na różne sposoby: wpłacając datki, wysyłając sms lub też dołączając się do zbiórek w parafii i podarowanie przyborów szkolnych; mogą to być: piórniki, długopisy, zestawy linijek, kredki, flamastry, farby itp.

"Tornister Pełen Uśmiechów" jest realizowany od 2009 roku, jako odpowiedź na potrzeby dzieci z uboższych terenów. Darczyńcy przygotowują wyprawki szkolne za pośrednictwem diecezjalnych i parafialnych Caritas do plecaków, które później przekazywane są dzieciom. Można ją wesprzeć wysyłając sms pod hasłem Tornister na numer 72052 (2,46 zł z VAT) oraz wpłacając środki na konto Caritas Polska PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem "Tornister".

W ubiegłym roku Caritas Polska przekazała dzięki tej akcji 50 tys. szkolnych wyprawek dla dzieci. (PAP)

bos/ dsr/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL