Happening zachęcający do używania w urzędach publicznych śląskiej godki – zorganizowali na chorzowskim rynku w obchodzony 21 lutego pod patronatem UNESCO Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przedstawiciele stowarzyszenia Ślonsko Ferajna i senator Marek Plura (KO-PO).
Posłowie KO, Lewicy i PSL zapowiedzieli złożenie wspólnego projektu ustawy o języku śląskim i uznania go za język regionalny. To język żywy, rozwijający się, ale też zagrożony – podkreślali na piątkowej konferencji w Sejmie.
Najlepsze krepliki (pączki) w Beskidach smaży gaździna z Wisły Elżbieta Szajtauer. Taki jest werdykt jurorów organizowanego w Tłusty Czwartek finału konkursu, który zorganizowało Wiślańskie Centrum Kultury – podaje szefowa ośrodka Katarzyna Czyż-Kaźmierczak.
Podbiałostocka gmina Michałowo wykorzystując popularność muzyki disco polo chce przyciągnąć młodzież do miejscowego liceum. Od nowego roku szkolnego ma być tam profil estradowy reklamowany jako „pierwsza szkoła disco polo”.
Pokój z grami otwarto w Mieście Ogrodów w Katowicach. Ta całoroczna, interaktywna wystawa nowych gier wideo to sposób na promocję katowickiego Ars Independent Festival, podczas którego publiczność przyznaje nagrodę w kategorii niezależnych tego typu produkcji.
Po 40 latach w Pompejach otwarto ponownie dla zwiedzających dom uważany za perłę tamtejszych wykopalisk archeologicznych na terenie starożytnego miasta. To tzw. Dom Kochanków, który został zniszczony w wyniku trzęsienia ziemi na południu Włoch w 1980 roku.
Przedwojennych i powojennych zabawek, takich jak konik na biegunach, pluszowy miś czy drewniany samochód, którymi przed laty bawili się białostoczanie, szuka Centrum im. Ludwika Zamenhofa. Zostaną one pokazane na planowanej na czerwiec wystawie.