Przypomnieniem słów papieża Jana Pawła II, mszami świętymi oraz złożeniem kwiatów pod tablicami pamiątkowymi uczczono w środę 31. rocznicę wizyty papieża Polaka w Łodzi. Podobnie jak w latach ubiegłych, tegoroczne uroczystości rozpoczęły się spotkaniem przy pamiątkowej tablicy znajdującej się na fasadzie budynku łódzkiego magistratu przy ul. Piotrkowskiej. Upamiętnia ona nadanie w 2003 roku Janowi Pawłowi II tytułu Honorowego Obywatela Miasta Łodzi.
W Radzyminie powstaje sanktuarium św. Jana Pawła II - wotum wdzięczności za pielgrzymkę papieża z 13 czerwca 1999 r. Miejsce to słynie z cudownych uzdrowień, których Bóg dokonuje za wstawiennictwem papieża-Polaka - powiedział PAP kustosz sanktuarium ks. Krzysztof Ziółkowski.
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie we współpracy z Wydziałem Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie zaprasza na ogólnopolską konferencję naukową „Człowiek – rodzina – komunizm. 50. rocznica ogłoszenia encykliki +Humanae vitae+, w kontekście relacji państwo – Kościół w komunistycznej Polsce”. Konferencja odbędzie się 15 czerwca 2018 r. (piątek), w godz. 9-15.30, w Sali Włoskiej klasztoru franciszkanów, przy pl. Wszystkich Świętych w Krakowie.
Pomnik Jana Pawła II w Ploermel, zwieńczony krzyżem nad arkadą, w której stoi papież, przeniesiono w poniedziałek na teren prywatny. Oburzenie w laickiej Francji wywoływał krzyż, na którego umieszczanie w miejscach publicznych nie zezwala prawo z 1905 roku.
Przy ul. Mołdawskiej na poznańskich Naramowicach powstanie pierwsza w mieście parafia pw. św. Jana Pawła II. Nowy kościół poświęci w niedzielę metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Pierwszym proboszczem nowej parafii będzie ks. Konrad Zygmunt.
Encykliki Jana Pawła II zostaną nagrane i udostępnione w wersji audio na płytach CD, a po nagraniu całości materiału - również za darmo w internecie. Przedsięwzięcie zrealizuje paulińskie wydawnictwo Paulinianum we współpracy z Pocztą Polską.
Milionowa zwiedzająca przekroczyła w czwartek próg Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. Monika Wajman, która przyjechała z Kórnika wraz z mężem, otrzymała upominki – poinformowała Anna Czajkowska z wadowickiego Muzeum.
Uroczyście przyrzekamy odbudować pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa – napisał w zaprezentowanej w niedzielę w Poznaniu odezwie Społeczny Komitet Odbudowy Pomnika Wdzięczności. Odezwę odczytano podczas uroczystości z oka zji 21. rocznicy wizyty w mieście Jana Pawła II.
Gestem jaki zwykł czynić św. Jan Paweł II ucałujcie polską ziemię także w moim imieniu - powiedział do zgromadzonych na Polach Lednickich papież Franciszek. Nagranie z jego wypowiedzią wyemitowano w sobotę w trakcie Spotkania Młodych Lednica 2000.