Po raz dziesiąty Marsz Pamięci 22 Lipca upamiętni blisko 300 tysięcy żydowskich mieszkańców Warszawy, którzy w lecie 1942 r. zostali wywiezieni do obozu zagłady w Treblince. Tegoroczny Marsz dedykowany jest szczególnie nauczycielom z grupy Oneg Szabat.
Po raz dziesiąty Marsz Pamięci 22 Lipca upamiętni blisko 300 tysięcy żydowskich mieszkańców Warszawy, którzy w lecie 1942 r. zostali wywiezieni do obozu zagłady w Treblince. Tegoroczny Marsz rozpocznie się w czwartek o godz. 18 przed pomnikiem Umschlagplatz.
Marsz Pamięci 22 Lipca rozpocznie się o godz. 18:00 pod pomnikiem Umschlagplatz przy ul. Stawki 10. Po raz dziesiąty Marsz upamiętni blisko 300 tysięcy żydowskich mieszkańców Warszawy, którzy w lecie 1942 roku zostali wywiezieni do obozu zagłady w Treblince.
Tegoroczny Marsz Pamięci rozpocznie się 22 lipca o godz. 18 pod pomnikiem Umschlagplatz przy ul. Stawki, a zakończy na ul. Stare Nalewki, gdzie stanie specjalna instalacja artystyczna projektu Jakuba Szczęsnego - poinformował w czwartek ŻIH.
Marsz Pamięci w 78. rocznicę rozpoczęcia wielkiej akcji likwidacyjnej getta warszawskiego w tym roku każdy będzie mógł przejść indywidualnie - poinformował w czwartek Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma
W okresie niewoli, gdy ojczyzna nasza była wykreślona z mapy świata, polskość przetrwała w rodzinach - mówił proboszcz stołecznej bazyliki św. Jana Chrzciciela ks. prał. Bogdan Bartołd w niedzielę podczas mszy świętej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej i ojczyzny.
W poniedziałek ulicami Warszawy przeszedł Marsz Pamięci w 77. rocznicę rozpoczęcia akcji likwidacyjnej getta warszawskiego. „To marsz myślenia o tych, którzy zginęli, jako zwykłych i niezwykłych ludziach ze środowiska żydowskiego” - powiedział dyrektor ŻIH Paweł Śpiewak.
W poniedziałek ruszył Marsz Pamięci ofiar likwidacji warszawskiego getta. W tym roku Marsz przejdzie sprzed pomnika Umschlagplatz do ul. Waliców, gdzie przed wojną mieszkał poeta, autor piosenek Władysław Szlengel. Tam będzie można posłuchać jego utworów.
W poniedziałek ulicami Warszawy przejdzie Marsz Pamięci w 77. rocznicę rozpoczęcia wielkiej akcji likwidacyjnej getta warszawskiego. 22 lipca 1942 roku Niemcy rozpoczęli deportację mieszkańców warszawskiego getta do obozu zagłady w Treblince.