My niedługo odejdziemy z tej ziemi, a wy zostaniecie. Dbajcie o historię i powtarzajcie ją – zaapelował b. powstaniec Bogusław Kamola ps. Hipek podczas uroczystości z okazji 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przy pomniku Żołnierzy „Żywiciela” na stołecznym Żoliborzu.
Złożeniem wieńców i salwą honorową uczczono w sobotę przy pomniku Żołnierzy „Żywiciela” na stołecznym Żoliborzu zbliżającą się 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Zryw w tej dzielnicy zaczął się 1 sierpnia 1944 r. jeszcze przed godziną „W”.
Złożeniem wieńców i salwą honorową uczczono w niedzielę przy pomniku Żołnierzy „Żywiciela” na stołecznym Żoliborzu zbliżającą się 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Walki w tej dzielnicy zaczęły się 1 sierpnia 1944 r. jeszcze przed godziną „W”.
Halina Bieżan-Glonek ps. Lalunia uczestniczka Powstania Warszawskiego, walcząca w zgrupowaniu „Żywiciel” szuka swoich znajomych z czasów wojny – podaje w piątek Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, którego jest podopieczną.
Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość, że nie żyje prof. Julian Eugeniusz Kulski – napisał w piątek na Twitterze wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.
Złożeniem wieńców i salwą honorową uczczono w sobotę przy pomniku Żołnierzy „Żywiciela” na stołecznym Żoliborzu zbliżającą się 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Walki w tej dzielnicy zaczęły się 1 sierpnia, na kilka godzin przed wybuchem zrywu w innych dzielnicach.
Złożeniem wieńców i salwą honorową uczczono w piątek przy pomniku Żołnierzy "Żywiciela" na stołecznym Żoliborzu zbliżającą się 72. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Powstanie w tej dzielnicy zaczęło się 1 sierpnia 1944 r. jeszcze przed godziną "W".
Złożeniem wieńców oraz apelem poległych przedstawiciele władz i mieszkańcy Warszawy uczcili we wtorek pamięć żołnierzy ze Zgrupowania "Żywiciel" na stołecznym Żoliborzu. Powstanie w tej dzielnicy zaczęło się 1 sierpnia 1944 r. jeszcze przed godziną W i trwało do 30 września.