Cywia Lubetkin i Rachela Auerbach miały inne charaktery, ale w ich działaniu były konsekwencja, odwaga i chęć poświecenia się dla innych - mówi PAP Rafael Lewandowski, reżyser filmu „Bojowniczki! One walczyły w getcie warszawskim”. „Ich codzienny heroizm był nie mniej odważny, niż ten pomnikowy” - dodał.
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN po raz dwunasty organizuje społeczno-edukacyjną akcję Żonkile, będącą częścią obchodów 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. 19 kwietnia wolontariusze wręczą na ulicach stolicy dwumilionowy żonkil w historii akcji.
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w środę zorganizowało akcję społeczno-edukacyjną Żonkile, podczas której rozdawane są papierowe kwiaty. Akcja związana jest z 80. rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim.
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN już po raz jedenasty organizuje akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. Jest to forma upamiętnienia 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej.
Wystawy, koncerty, publikacje, spektakl, akcja Żonkile – to część z inicjatyw Muzeum Getta Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Żydowskiego Instytutu Historycznego oraz Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce na 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim.
„Nie bądź obojętny” to hasło całorocznego programu obchodów 80. rocznicy powstania w getcie warszawskim Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Program obejmujący przeszło sto wydarzeń, m.in. akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”, przedstawiono w środę.
W 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje jedenastą akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. Trwa nabór wolontariuszy, którzy 19 kwietnia będą rozdawać na ulicach papierowe żonkile. Po raz pierwszy papierowe kwiaty pojawią się w innych poza Warszawą miastach.
Do 13 lutego Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przyjmuje zgłoszenia wolontariuszy do akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. W tym roku przypada ona w 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie i jest częścią całorocznego programu obchodów tego wydarzenia organizowanych przez Muzeum POLIN.