Policja wyjaśnia sprawę i szuka sprawców namalowania swastyki na jednym z białostockich murali promującym wielokulturowość miasta. Mural znajduje się w centrum miasta, powstał w ramach projektu antydyskryminacyjnego.
Tematowi otwartości na drugiego człowieka i jego poglądy będzie poświęcony tegoroczny WAMA Film Festival, który ruszy 10 października w Olsztynie. Do 14 października widzowie będą mogli obejrzeć obrazy fabularne, dokumentalne i animowane, które powstały w koprodukcjach.
Społeczeństwo obywatelskie nie jest utopią, ale ciągłym procesem, drogą, na której obywatele nie powinni się zatrzymywać. Obywatelskość trzeba pielęgnować – uznali uczestnicy debaty pt. „Społeczeństwo obywatelskie 1517-2017. Europa, Polska, Wrocław”.
Historia Łodzi, jej zabytki oraz wielokulturowe tradycje znalazły się w programie szkolenia prowadzonego przez Towarzystwo Przyjaciół Łodzi, które we wtorek rozpoczęli strażnicy miejscy. Wiedza uzyskana od przewodników ma pomóc strażnikom w ich pracy edukacyjnej.
Komisja Wspólna Rządu i Mniejszości Narodowych zwróciła się do MEN o uwzględnienie w darmowym podręczniku dla pierwszoklasistów treści uwrażliwiających na wielokulturowość i mniejszości narodowe i etniczne. Według MEN treści te powinny być w podręczniku ujęte.
Dyskusje i warsztaty zaplanowano w weekend w ramach rozpoczynającego cyklu "Wielokulturowa Warszawa". Serię wydarzeń rozpocznie piątkowy przegląd najciekawszych projektów związanych z wielokulturową Warszawą i debata w Muzeum Historii Żydów Polskich.
"Podlaska mozaika. W poszukiwaniu wspólnoty pogranicza" - konkurs dla uczniów, który ma promować wielokulturowość regionu oraz uczyć tolerancji - ogłoszono we wtorek w Białymstoku. Patronatem objęła go pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz. Organizatorami konkursu są: poseł PO Robert Tyszkiewicz, Kuratorium Oświaty w Białymstoku oraz Urząd Marszałkowski w Białymstoku.