Karma, smycz czy legowisko dla psa zastąpi 3 grudnia bilet wstępu do Pałacu Zamoyskich w Kozłówce (Lubelskie) – zabytkowej rezydencji magnackiej w Polsce. Dary trafią do schroniska dla psów w pobliskim Nowodworze.
Dwie oficyny, stajnia i Teatralnia w zespole pałacowo-parkowym w Kozłówce (Lubelskie) zostaną wyremontowane. To jedna z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich w Polsce, mieści się w niej obecnie Muzeum Zamoyskich.
Ponad sto różnych zabytków sztuki, gromadzonych jako uzupełnienie kolekcji rodu Zamoyskich, znajdzie się na wystawie z okazji 70-lecia Muzeum Zamoyskich w Kozłówce (Lubelskie). Mieści się ono w jednej z najlepiej zachowanych w Polsce rezydencji magnackiej.
Wystawy i publikacje dokumentujące 70-letnią historię funkcjonowania Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zaplanowano w nowym rozpoczynającym się sezonie turystycznym tej placówki. Muzeum mieści się w zabytkowej rezydencji magnackiej Zamoyskich. „Ten rok jest wyjątkowy dla nas, mija bowiem 70 lat od utworzenia muzeum w Kozłówce, pierwszego muzeum w powojennej Polsce. Planujemy wiele atrakcji w tym roku; będą wystawy czasowe, koncerty, spektakle teatralne, konkursy” - zapowiedziała z-ca dyrektora Muzeum Małgorzata Mazurkiewicz.
Obrazy Jacka Malczewskiego i Jerzego Nowosielskiego, rzeźba św. Katarzyny Aleksandryjskiej dłuta Jacoba Beinharta - znajdą się wśród dzieł sztuki ze zbiorów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, które pokazane będą w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce (Lubelskie).
Ekspozycja około 300 dzieł sztuki – malarstwa, rzeźby, rzemiosła artystycznego - ze zbiorów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zainauguruje nowy sezon turystyczny w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce na Lubelszczyźnie. Otwarcie wystawy zaplanowano na 12 kwietnia.
Postaci łowczego Hansa Heinricha XI von Hochberg i dawnej kulturze myśliwskiej poświęcona będzie pierwsza wystawa w nowym sezonie w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Wystawa zatytułowana „Książę idzie na polowanie” zostanie otwarta w Kozłówce w piątek. Ekspozycja przygotowana przez Muzeum Zamkowe w Pszczynie prezentuje sylwetkę wielkiego miłośnika i znawcy myślistwa, właściciela tamtejszych dóbr Hansa Heinricha XI von Hochberg (1833-1907).