Prawie 30 historii opowiadanych przez reżyserów z 10 krajów, m.in. z Polski i Izraela, wśród nich "Radio +Głos Pokoju+", "Einstein w Ziemi Świętej", składa się na program 12. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy. Impreza zaczyna się w środę w Warszawie.
12 filmów, prezentowanych podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy, będzie można przez tydzień oglądać w Kielcach. Wśród obrazów, w różny sposób nawiązujących do tematyki żydowskiej, będą te nagrodzone podczas warszawskiego przeglądu.
Izraelski kandydat do Oscara "Viviane chce się rozwieść" oraz dokument Stefana Ruzowitzky'ego "Istota zła" - m.in. te produkcje są w programie 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy. Impreza rozpocznie się w piątek w Warszawie.
30 filmów odnoszących się do historii oraz do czasów współczesnych, w tym nagrodzoną Oscarem "Panią spod szóstki", obejrzeć można na 10. festiwalu "Żydowskie Motywy" w Warszawie. Seanse rozpoczną się we wtorek. Gościem honorowym imprezy będzie Andrzej Wajda.
Izraelsko-niemiecki dokument "Mieszkanie" w reż. Arnona Goldfingera zdobył główną nagrodę Złotego Warszawskiego Feniksa na zakończonym w niedzielę w Warszawie 9. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Żydowskie Motywy". Nagrodę Publiczności przyznano za film "Hava Nagila".
Ponad 30 historii, nadesłanych z kilkunastu krajów, m.in. Izraela, USA i Polski, jest w programie 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Żydowskie Motywy", który rozpocznie się we wtorek w Warszawie. Gościem honorowym imprezy będzie pisarz i scenarzysta Józef Hen.
Projekcje filmów, w tym dokumentów na kontrowersyjne tematy, koncerty oraz debaty o Żydach i Izraelu są w programie 8. edycji festiwalu "Żydowskie Motywy", który rozpoczął się w środę w Warszawie. Impreza potrwa pięć dni. W kinie Muranów pokazywane są poświęcone tematyce żydowskiej filmy z Izraela oraz innych krajów, m.in. Polski, Kanady, Belgii.